Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzanie mojego fotela Leon?

Jednym z najbardziej dokuczliwych problemów, które mogą pojawić się na leonie siodełkowym, jest wzrost jego temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest zwykle wskaźnikiem, który Twój leon sie nagrzewa. Jeśli jesteś w tej sytuacji, dokonałeś dobrego wyboru, aby sprawdzić ten link, ponieważ pomożemy Ci znaleźć źródło i zrozumieć motyw. Aby to osiągnąć, po pierwsze przyjrzymy się wyjaśnieniom dotyczącym przegrzewania się silnika i zagrożeń, z którymi się stykasz, a po drugie, jakie są dostępne odpowiedzi, aby pozbyć się tego zjawiska.

Dlaczego mój Seat Leon się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się leon fotela jest objawem poważnego problemu. Nie myśl, że później sobie z tym poradzisz, bo jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Właściwie, jeśli Twój leon sie nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, w zasadzie ryzykujesz uszkodzeniem silnika Twojego samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wytwarza ciepło. To ciepło musi być regulowane, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i czujesz utratę mocy, leon siedzeń nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się fotela ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz system, możesz mieć wyciek, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w takim przypadku należy zidentyfikować „majonez” w obszarze korka oleju silnika.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tego komponentu jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój leon sie nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Pomimo tego, że ten scenariusz jest rzadszy, jeśli Twój grzejnik jest bardzo brudny lub zatkany zanieczyszczeniami, jego żebra chłodzące przestaną spełniać swoją rolę i w upalne dni Twój leon może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdziłeś stan i działanie wentylatora, oprócz powietrza wytwarzanego przez prędkość leon fotela, ma on ważny cel w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Wreszcie, możliwe jest, że Twoja pompa wody dobiega końca. Właściwie jego zadaniem jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku problemu ten proces zatrzymuje się, a leon fotela się nagrzewa. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do swojego warsztatu.

Jak rozwiązać problem nagrzewającego się fotela leon?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się lena fotela, będziesz musiał podjąć właściwe decyzje, aby ograniczyć ryzyko na wypadek, gdyby samochód się rozgrzał i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu, lub iść do twojego warsztatu.

Oto kilka wskazówek, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wydzielane przez silnik. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy prędkości 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza do kontrolowania nagrzewania siedzenie leona.

 • Zatrzymaj silnik swojego seat leon, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli na odprowadzenie części ciepła z bloku silnika, jest to przydatne rozwiązanie. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat seat leon, przejdź do naszej kategorii seat leon.

Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w seat leon?
Ссылка на основную публикацию