Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie mojego Citroena Nemo?

Jednym z najbardziej kłopotliwych problemów, jakie mogą pojawić się w Citroenie Nemo, jest wzrost wskaźnika temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, często wskazuje, że Twój Citroen Nemo się nagrzewa. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, podjąłeś dobrą decyzję, aby odwiedzić ten link, ponieważ ułatwimy Ci zidentyfikowanie przyczyny i zrozumienie motywu. Aby to osiągnąć, w pierwszej kolejności przyjrzymy się przyczynom przegrzewania się silnika i skutkom jakie ponosisz, a następnie jakie masz możliwości wyeliminowania tego zjawiska.

Dlaczego mój Citroen Nemo się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Citroen Nemo to oznaka poważnego problemu. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. W rzeczywistości jeśli Twój Citroen Nemo się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, po prostu ryzykujesz uszkodzeniem silnika Twojego samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wytwarza ciepło. To ciepło musi być regulowane, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i zauważysz utratę mocy, oznacza to, że Twój Citroen Nemo nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Citroena Nemo ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz swój system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w takim przypadku powinieneś wykryć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Funkcją tego komponentu jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój Citroen Nemo będzie się nagrzewał. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Pomimo tego, że taka sytuacja jest rzadsza, jeśli Twoja chłodnica jest bardzo brudna lub zapchana zanieczyszczonymi substancjami, jej żebra chłodzące nie będą już spełniać swojego zadania i w upalne dni Twój Citroen Nemo może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Nie zapomnij zweryfikować stanu i działania wentylatora, ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość Twojego Citroena Nemo ma decydującą rolę w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Na koniec możliwe, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest rozprowadzenie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku awarii ta czynność ustaje i Twój Citroen Nemo się nagrzewa. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do garażu.

Jak rozwiązać problem z nagrzewaniem się Citroena Nemo?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Citroena Nemo, będziesz musiał podjąć odpowiednie kroki, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż jechać do domu, lub iść do twojego warsztatu.

Oto kilka wskazówek, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wydzielane przez silnik. W przeciwieństwie do tego, staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza do sterowania ogrzewaniem Twojego Citroena Nemo.

 • Zatrzymaj silnik swojego Citroena Nemo, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli odprowadzić część ciepła z bloku silnika, jest to wydajne rozwiązanie. I przeciwnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Citroena Nemo, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen Nemo.

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS na Citroen Nemo, co robić ?
Ссылка на основную публикацию