Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie mojego Land Rovera Evoque?

Jedną z najbardziej uciążliwych komplikacji, jakie mogą pojawić się w Land Roverze Evoque, jest obserwowanie wzrostu jego temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest generalnie wskaźnikiem, że Twój Land Rover Evoque nagrzewa się. Jeśli jesteś w tej sytuacji, dokonałeś dobrego wyboru, klikając ten link do witryny, ponieważ ułatwimy Ci znalezienie przyczyny i zrozumienie przyczyny. Aby to zrobić, na początku przyjrzymy się wyjaśnieniom dotyczącym przegrzewania się silnika i ryzyk, które ponosisz, a po drugie, jakie rozwiązania są dostępne, aby pozbyć się tego zjawiska.

Dlaczego mój Land Rover Evoque się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Land Rover Evoque to objaw poważnych kłopotów. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym w przyszłości, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. W rzeczywistości jeśli Twój Land Rover Evoque się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, w zasadzie ryzykujesz uszkodzenie silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wytwarza ciepło. To ciepło musi być kontrolowane, ponieważ może wpływać na części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i zauważysz utratę mocy, oznacza to, że Land Rover Evoque nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Weiterlesen:
Kontrolka ABS pozostaje na Land Roverze Evoque, co robić?

Jakie są przyczyny nagrzewania się Land Rovera Evoque?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie brakuje Ci płynu chłodzącego i często uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że to uszczelka głowicy jest uszkodzona, w takim przypadku powinieneś znaleźć „majonez” w obszarze korka oleju silnika.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tej części jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika, a Land Rover Evoque się nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Jednak taka sytuacja nie jest tak powszechna, jeśli chłodnica jest bardzo brudna lub zapchana zanieczyszczeniami, żeberka chłodzące przestaną spełniać swoją rolę i w upalne dni Land Rover Evoque może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Nie zapomnij sprawdzić stanu i działania wentylatora, ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość Twojego Land Rovera Evoque ma decydującą rolę w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Podsumowując, można sobie wyobrazić, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego celem jest przepływ płynu chłodzącego przez cały obwód, w przypadku wystąpienia problemu proces ten zatrzymuje się, a Land Rover Evoque nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do swojego garażu.

Jak mogę rozwiązać problem nagrzewania się Land Rovera Evoque?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Land Rovera Evoque, będziesz musiał wykonać odpowiednie ruchy, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój pojazd się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu, lub iść do twojego mechanika samochodowego.

Oto kilka wskazówek, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wytwarzane przez silnik. W przeciwieństwie do tego, staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojego Land Rovera Evoque.

 • Zatrzymaj silnik Land Rovera Evoque, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to wydajne rozwiązanie. I przeciwnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Land Rovera Evoque, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Land Rover Evoque.

Ссылка на основную публикацию