Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie mojego Nissana Terrano?

Jedną z najbardziej irytujących komplikacji, jakie mogą pojawić się w Nissan Terrano, jest wzrost wskaźnika temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, ogólnie wskazuje, że Twój Nissan Terrano się nagrzewa. Jeśli jesteś w tym przypadku, dokonałeś dobrego wyboru, aby odwiedzić ten link do strony internetowej, ponieważ ułatwimy Ci znalezienie przyczyny i zrozumienie motywu. Aby to osiągnąć, na początku przyjrzymy się wyjaśnieniom dotyczącym przegrzewania się silnika i zagrożeń, z którymi się stykasz, a następnie, jakie są dostępne odpowiedzi, aby pozbyć się tego zjawiska.

Dlaczego mój Nissan Terrano się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Nissan Terrano wskazuje na poważny problem. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. W rzeczywistości, jeśli Twój Nissan Terrano się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, w zasadzie ryzykujesz uszkodzeniem silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło należy zminimalizować, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i czujesz utratę mocy, oznacza to, że Twój Nissan Terrano nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Nissan Terrano nie jest już zimna

Jakie są przyczyny nagrzewania się Nissana Terrano?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli ciągle kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Jest również prawdopodobne, że to twoja uszczelka głowicy jest uszkodzona, w takim przypadku powinieneś rozpoznać „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tej części jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój Nissan Terrano się nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Niemniej jednak ta okoliczność jest mniej powszechna, jeśli chłodnica jest bardzo brudna lub zapchana zanieczyszczeniami, żeberka chłodzące nie będą już spełniać swojej roli, a w upalne dni Nissan Terrano może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Pamiętaj, aby sprawdzić stan i osiągi wentylatora, a ponadto, biorąc pod uwagę powietrze wytwarzane przez prędkość Twojego Nissana Terrano, ma on ważną rolę w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jeździsz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód na pewno się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Na koniec, prawdopodobne jest, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest przepływ płynu chłodzącego przez cały obwód, w przypadku awarii działanie to zatrzymuje się, a Twój Nissan Terrano nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do swojego warsztatu.

Jak rozwiązać problem z nagrzewaniem się Nissana Terrano?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Nissana Terrano, będziesz musiał wykonać odpowiednie ruchy, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia, jak wrócić do domu lub jechać do twojego technika samochodowego.

Oto kilka sugestii, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć wydzielane przez silnik ciepło. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojego Nissana Terrano.

 • Zatrzymaj silnik swojego Nissana Terrano, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż naciskać i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to przydatne rozwiązanie. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Nissana Terrano, zapoznaj się z naszą kategorią Nissan Terrano.

Ссылка на основную публикацию