Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie mojego Subaru Legacy?

Jednym z najbardziej irytujących problemów, jakie mogą pojawić się w Subaru Legacy, jest obserwowanie wzrostu temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, ogólnie wskazuje, że Twoje Subaru Legacy nagrzewa się. Jeśli jesteś w tym przypadku, dobrze zrobiłeś, aby sprawdzić ten link, ponieważ ułatwimy Ci znalezienie źródła i zrozumienie przyczyny. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się przyczynom przegrzewania się silnika i ryzyku, jakie ponosisz, a następnie, jakie są dostępne odpowiedzi, aby powstrzymać to zjawisko.

Dlaczego moje Subaru Legacy się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewające się Subaru Legacy jest oznaką krytycznych problemów. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Faktycznie, jeśli Twoje Subaru Legacy się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, w zasadzie ryzykujesz uszkodzenie silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło musi być kontrolowane, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli widzisz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i czujesz utratę mocy, oznacza to, że Twoje Subaru Legacy nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Subaru Legacy ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz swój system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Jest również prawdopodobne, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w którym to konkretnym przypadku powinieneś wykryć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Celem tego komponentu jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twoje Subaru Legacy będzie się nagrzewać. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Pomimo tego, że sytuacja ta jest rzadsza, jeśli twój grzejnik jest bardzo brudny lub zapchany zanieczyszczonymi substancjami, jego żebra chłodzące nie spełnią już swojego zadania i w upalne dni Twoje Subaru Legacy może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdzasz stan i działanie wentylatora, ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość Subaru Legacy ma decydujące znaczenie w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Podsumowując, jest prawdopodobne, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego rolą jest cyrkulacja płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku problemów, ta akcja zatrzymuje się i Twoje Subaru Legacy się nagrzewa. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, udaj się do swojego warsztatu.

Jak mogę naprawić problem z nagrzewaniem się Subaru Legacy?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Subaru Legacy, będziesz musiał podjąć właściwe decyzje, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu, lub iść do twojego mechanika.

Oto kilka sugestii, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć wydzielane przez silnik ciepło. W przeciwieństwie do tego, staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza, który kontroluje ogrzewanie Twojego Subaru Legacy.

 • Zatrzymaj silnik swojego Subaru Legacy, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż naciskać i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to przydatne rozwiązanie. I przeciwnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Subaru Legacy, przejdź do naszej kategorii Subaru Legacy.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Subaru Legacy, co robić ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector