Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie mojego Volkswagena Golfa?

Jednym z najbardziej dokuczliwych problemów, jakie mogą pojawić się w Volkswagenie Golfie, jest obserwowanie wzrostu jego temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest generalnie wskaźnikiem, że Twój Volkswagen Golf się nagrzewa. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, dokonałeś dobrego wyboru, aby sprawdzić ten link, ponieważ ułatwimy Ci zidentyfikowanie przyczyny i zrozumienie wyzwalacza. Aby to osiągnąć, na początku przyjrzymy się wyjaśnieniom dotyczącym przegrzewania się silnika i zagrożeń, z którymi się stykasz, a następnie, jakie są dostępne odpowiedzi, aby wyeliminować to zjawisko.

Dlaczego mój Volkswagen Golf się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Volkswagen Golf jest wskaźnikiem poważnego problemu. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Wprawdzie, jeśli Twój Volkswagen Golf się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, po prostu ryzykujesz awarię silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wytwarza ciepło. To ciepło musi być kontrolowane, ponieważ może wpływać na części silnika. Jeśli widzisz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i czujesz utratę mocy, oznacza to, że Twój Volkswagen Golf nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Volkswagena Golfa?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz swój system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że uszkodzona jest uszczelka głowicy cylindrów, w takim przypadku należy znaleźć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tego podzespołu jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, w przypadku jego uszkodzenia płyn nigdy nie dotrze do silnika i Twój Volkswagen Golf będzie się nagrzewał. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Pomimo tego, że ten scenariusz jest mniej powszechny, jeśli chłodnica jest bardzo brudna lub zapchana zanieczyszczonymi substancjami, jej żebra chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni Twój Volkswagen Golf może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdziłeś stan i działanie wentylatora, ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość Twojego Volkswagena Golfa ma ważne zadanie w zakresie chłodzenia silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jeździsz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Podsumowując, można sobie wyobrazić, że Twoja pompa wody dobiega końca. Tak naprawdę jego zadaniem jest rozprowadzenie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w razie problemu ta operacja ustaje i Twój Volkswagen Golf się nagrzewa. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do garażu.

Jak rozwiązać problem nagrzewania się Volkswagena Golfa?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Volkswagena Golfa, będziesz musiał podjąć odpowiednie kroki, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu, lub iść do mechanika samochodowego.

Oto kilka zaleceń, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wydzielane przez silnik. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojego Volkswagena Golfa.

 • Zatrzymaj silnik swojego Volkswagena Golfa, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to przydatne rozwiązanie. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 6, co robić ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector