Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie mojego Volkswagena Polo?

Jednym z najbardziej frustrujących problemów, jakie mogą pojawić się w Volkswagenie Polo, jest wzrost wskaźnika temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest zwykle objawem, że Twój Volkswagen Polo się nagrzewa. Jeśli jesteś w tym przypadku, dobrze zrobiłeś, klikając ten link, ponieważ ułatwimy Ci zlokalizowanie przyczyny i zrozumienie motywu. Aby tak się stało, na początek przyjrzymy się przyczynom przegrzewania się silnika i skutkom, które poniesiesz, a następnie jakie masz możliwości wyeliminowania tego zjawiska.

Dlaczego mój Volkswagen Polo się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Volkswagen Polo wskazuje na poważny problem. Nie powinieneś myśleć, że zajmiesz się tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Właściwie, jeśli Twój Volkswagen Polo się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, ryzykujesz awarię silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło musi być kontrolowane, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i czujesz utratę mocy, oznacza to, że Volkswagen Polo nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Volkswagena Polo?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie zabraknie Ci chłodziwa i regularnie uzupełniasz system, możesz mieć wyciek, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że uszkodzona jest uszczelka głowicy cylindrów, w takim przypadku należy zidentyfikować „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tej części jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój Volkswagen Polo się nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Jednak ten scenariusz jest mniej powszechny, jeśli chłodnica jest mocno zabrudzona lub zapchana zanieczyszczonymi substancjami, żeberka chłodzące przestaną spełniać swoje zadanie, a w upalne dni Volkswagen Polo może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Nie zapomnij sprawdzić stanu i wydajności wentylatora, ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość Twojego Volkswagen Polo ma decydujące znaczenie w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jeździsz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Na koniec można sobie wyobrazić, że Twoja pompa wody dobiega końca. Właściwie jego celem jest cyrkulacja płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku problemów proces ten zatrzymuje się i Twój Volkswagen Polo nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który zniszczył pompę. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, udaj się do swojego warsztatu.

Jak mogę rozwiązać problem nagrzewania się Volkswagena Polo?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Volkswagena Polo, będziesz musiał podjąć właściwe decyzje, aby ograniczyć ryzyko na wypadek, gdyby Twój samochód się nagrzał i nie pozostało Ci nic innego, jak wrócić do domu, lub iść do mechanika samochodowego.

Oto kilka zaleceń, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć wydzielane przez silnik ciepło. W przeciwieństwie do tego, staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza do kontrolowania ogrzewania Twojego Volkswagen Polo.

 • Wyłącz silnik swojego Volkswagena Polo, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż naciskać i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest skutecznym środkiem zaradczym. I dla kontrastu wyłącz klimatyzator, który generuje ciepło.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagen Polo, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Volkswagen Polo 4 pozostaje włączona
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector