Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie mojego Volkswagena Transportera 4?

Jednym z najbardziej irytujących problemów, jakie mogą pojawić się w Volkswagenie Transporterze 4, jest obserwowanie rosnącego wskaźnika temperatury. Rzeczywistość jest taka, że ​​wskaźnik, który wznosi się powyżej 90/100°, jest generalnie oznaką, że Twój Volkswagen Transporter 4 nagrzewa się. Jeśli jesteś w tym przypadku, podjąłeś dobrą decyzję, aby sprawdzić ten link do strony internetowej, ponieważ pomożemy Ci zlokalizować przyczynę i zrozumieć motyw. Aby to osiągnąć, najpierw sprawdzimy wyjaśnienia dotyczące przegrzewania się silnika i zagrożeń, które narażasz, a następnie, jakie masz możliwości powstrzymania tego zjawiska.

Dlaczego mój Volkswagen Transporter 4 się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Volkswagen Transporter 4 jest wskaźnikiem krytycznego problemu. Nie powinieneś myśleć, że zajmiesz się tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Wprawdzie, jeśli Twój Volkswagen Transporter 4 nagrzewa się, a Ty jedziesz dalej, po prostu ryzykujesz awarię silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło musi być regulowane, ponieważ może wpływać na części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i zauważysz utratę mocy, oznacza to, że Twój Volkswagen Transporter 4 nagrzewa się i uszkodzisz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Volkswagena Transportera 4 ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie kończy Ci się płyn chłodzący i często uzupełniasz system, możesz mieć wyciek, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Prawdopodobne jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w którym to konkretnym przypadku należy rozpoznać „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tego komponentu jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój Volkswagen Transporter 4 się nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Chociaż taka sytuacja jest rzadsza, jeśli chłodnica jest bardzo brudna lub zapchana zanieczyszczonymi substancjami, żebra chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni Twój Volkswagen Transporter 4 może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Nie zapomnij sprawdzić stanu i wydajności wentylatora, a ponadto, biorąc pod uwagę powietrze wytwarzane przez prędkość Twojego Volkswagena Transportera 4, ma on decydujące znaczenie w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód na pewno się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Na koniec, prawdopodobne jest, że Twoja pompa wody dobiega końca. Tak naprawdę jego rolą jest przepływ płynu chłodzącego przez cały obwód, w przypadku awarii ta operacja zatrzymuje się i Twój Volkswagen Transporter 4 nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który zniszczył pompę. Jeśli tak jest w twoim przypadku, udaj się do swojego mechanika.

Jak rozwiązać problem nagrzewania się Volkswagena Transportera 4?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Volkswagena Transportera 4, będziesz musiał podjąć odpowiednie kroki, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój pojazd się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu, lub udać się do warsztatu.

Oto kilka sugestii, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wydzielane przez silnik. W przeciwieństwie do tego, staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojego Volkswagena Transportera 4.

 • Wyłącz silnik swojego Volkswagena Transportera 4, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż naciskać i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli na odprowadzenie części ciepła z bloku silnika, to przydatna odpowiedź. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który generuje ciepło.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Transporter 4 znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter 4.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Transporter 4 ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector