Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie mojego Volkswagena Transportera?

Jednym z najbardziej irytujących problemów w Volkswagenie Transporterze jest rosnący wskaźnik temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest zwykle wskaźnikiem, który: Twój Volkswagen Transporter nagrzewa się. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, podjąłeś dobrą decyzję, aby kliknąć ten link, ponieważ ułatwimy Ci znalezienie przyczyny i zrozumienie przyczyny. Aby tak się stało, na początku sprawdzimy przyczyny przegrzewania się silnika i zagrożenia, na jakie narażasz się, a następnie jakie rozwiązania są dla Ciebie dostępne, aby pozbyć się tego zjawiska.

Dlaczego mój Volkswagen Transporter się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Volkswagen Transporter to oznaka poważnych kłopotów. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Właściwie, jeśli Twój Volkswagen Transporter nagrzewa się, a Ty jedziesz dalej, po prostu ryzykujesz awarię silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wytwarza ciepło. To ciepło musi być regulowane, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym, a Ty tracisz moc, oznacza to, że Twój Volkswagen Transporter nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Volkswagena Transportera?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w takim przypadku powinieneś zobaczyć „majonez” w obszarze korka oleju silnika.

 • Martwy kalorstat

  Rolą tego komponentu jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest zepsuty, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój Volkswagen Transporter się nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Taka sytuacja jest jednak mniej powszechna, jeśli chłodnica jest mocno zabrudzona lub zapchana zanieczyszczeniami, żeberka chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni Twój Volkswagen Transporter może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Nie zapomnij zweryfikować stanu i działania wentylatora, ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość Twojego Volkswagena Transportera ma decydujące znaczenie w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jeździsz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Podsumowując, możliwe jest, że Twoja pompa wody dobiega końca. Właściwie jego zadaniem jest cyrkulacja płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku problemów ta operacja zatrzymuje się i Twój Volkswagen Transporter się nagrzewa. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który zniszczył pompę. Jeśli tak jest, udaj się do swojego warsztatu.

Jak mogę rozwiązać problem nagrzewania się Volkswagena Transportera?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Volkswagena Transportera, będziesz musiał podjąć odpowiednie kroki, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój pojazd się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu, lub iść do twojego mechanika.

Oto kilka zaleceń, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wydzielane przez silnik. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojego Volkswagena Transportera.

 • Wyłącz silnik swojego Volkswagena Transportera, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli na odprowadzenie części ciepła z bloku silnika, to skuteczna odpowiedź. I dla kontrastu wyłącz klimatyzator, który generuje ciepło.

W przypadku dalszych pytań dotyczących Volkswagen Transporter zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Volkswagen Transporter.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Volkswagenie Transporterze?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector