Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się Cordoby?

Jednym z najbardziej kłopotliwych komplikacji, jakie mogą pojawić się na kordobie siedziska, jest obserwowanie wzrostu jej wskaźnika temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest generalnie oznaką, że Twoje siedzenie cordoba się nagrzewa. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, dobrze zrobiłeś, klikając ten link do witryny, ponieważ pomożemy Ci zidentyfikować źródło i zrozumieć wyzwalacz. Aby to zrobić, po pierwsze przyjrzymy się wyjaśnieniom dotyczącym przegrzewania się silnika i jego konsekwencji, a po drugie, jakie rozwiązania są dostępne, aby pozbyć się tego zjawiska.

Dlaczego mój fotelik cordoba się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewająca się kordoba siedzenia jest wskaźnikiem krytycznego problemu. Nie myśl, że sobie z tym poradzisz później, bo jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika Twojego samochodu. Rzeczywiście, jeśli Twój fotelik się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, po prostu ryzykujesz uszkodzeniem silnika Twojego samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło musi być regulowane, ponieważ może wpływać na części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i czujesz utratę mocy, to znaczy, że kordoba siedzeń nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się kordoby siedzenia?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli często brakuje Ci płynu chłodzącego i często uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w którym to przypadku powinieneś zobaczyć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tej części jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika, a cordoba siedzenie będzie się nagrzewać. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Niemniej jednak ten scenariusz jest rzadszy, jeśli twój grzejnik jest bardzo brudny lub zatkany zanieczyszczonymi substancjami, jego żebra chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni cordoba może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdzasz stan i osiągi wentylatora, oprócz powietrza wytwarzanego przez prędkość kordoby siedzenia, ma on decydującą rolę w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Na koniec możliwe, że Twoja pompa wody dobiega końca. Rzeczywiście, jego celem jest przepływ płynu chłodzącego przez cały obwód, w przypadku wystąpienia problemu ta operacja zatrzymuje się, a cordoba siedziska nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, udaj się do swojego warsztatu.

Jak mogę rozwiązać problem podgrzewania kordoby siedzenia?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części, które mogą powodować nagrzewanie się Cordoby siedzenia, będziesz musiał wykonać odpowiednie ruchy, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój pojazd się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu lub idź do swojego warsztatu.

Oto kilka zaleceń, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć wydzielane przez silnik ciepło. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy prędkości 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza, który kontroluje ogrzewanie Cordoby.

 • Zatrzymaj silnik kordoby siedzenia, jeśli osiągniesz lub przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to wydajne rozwiązanie. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat cordoby z siedziskiem, przejdź do naszej kategorii Cordoba z siedziskiem.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego siedzenia z cordoby ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector