Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego Bmw Serie 1 E82?

Jedną z najbardziej kłopotliwych komplikacji, jakie mogą pojawić się w Bmw Serie 1 E82, jest obserwowanie wzrostu wskaźnika temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100° jest w większości przypadków wskaźnikiem, który: Twój Bmw Serie 1 E82 nagrzewa się. Jeśli jesteś w tym przypadku, dokonałeś dobrego wyboru, aby odwiedzić ten link do witryny, ponieważ pomożemy Ci zlokalizować pochodzenie i zrozumieć motyw. Aby to osiągnąć, po pierwsze sprawdzimy przyczyny przegrzewania się silnika i jego konsekwencje, a po drugie, jakie masz możliwości powstrzymania tego zjawiska.

Dlaczego mój Bmw Serie 1 E82 się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Bmw Serie 1 E82 to oznaka poważnego problemu. Nie myśl, że sobie z tym poradzisz później, bo jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika Twojego samochodu. Właściwie, jeśli Twoje Bmw Serie 1 E82 nagrzewa się, a Ty jedziesz dalej, po prostu ryzykujesz awarię silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło należy zminimalizować, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i tracisz moc, oznacza to, że Twoje Bmw Serie 1 E82 nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik migacza w Bmw Serie 1 F21 ?

Jakie są przyczyny nagrzewania się Bmw Serie 1 E82 ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz system, możesz mieć wyciek, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Jest również prawdopodobne, że to twoja uszczelka głowicy jest uszkodzona, w takim przypadku powinieneś znaleźć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tego podzespołu jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest zepsuty, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twoje Bmw Serie 1 E82 będzie się nagrzewać. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Niemniej jednak ta okoliczność jest rzadsza, jeśli Twój grzejnik jest bardzo brudny lub zatkany zanieczyszczonymi substancjami, jego żebra chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni Twój Bmw Serie 1 E82 może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdziłeś stan i działanie twojego wentylatora, a ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość twojego Bmw Serie 1 E82 ma ważny obowiązek w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód oczywiście się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Wreszcie jest prawdopodobne, że Twoja pompa wody dobiega końca. Właściwie jego rolą jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku problemu ta operacja zatrzymuje się i Twoje Bmw Serie 1 E82 nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do swojego garażu.

Jak mogę rozwiązać problem z nagrzewaniem się Bmw Serie 1 E82?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Bmw Serie 1 E82, będziesz musiał podjąć odpowiednie postanowienia, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój pojazd się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu, lub udać się do technika samochodowego.

Oto kilka zaleceń, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wytwarzane przez silnik. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojego Bmw Serie 1 E82.

 • Zatrzymaj silnik swojego Bmw Serie 1 E82, jeśli osiągniesz lub przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż naciskać i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to skuteczne lekarstwo. I przeciwnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Bmw Serie 1 E82, przejdź do naszej kategorii Bmw Serie 1 E82.

Ссылка на основную публикацию