Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego BMW X3?

Jednym z najbardziej dokuczliwych problemów, jakie mogą pojawić się w BMW X3, jest obserwowanie, jak jego wskaźnik temperatury rośnie. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, ogólnie wskazuje, że Twoje BMW X3 nagrzewa się. Jeśli jesteś w tym przypadku, dobrze zrobiłeś, aby sprawdzić ten link do strony internetowej, ponieważ pomożemy Ci znaleźć pochodzenie i zrozumieć motyw. Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy przyczyny przegrzewania się silnika i zagrożenia, z którymi się stykasz, a następnie jakie rozwiązania są dostępne dla Ciebie, aby wyeliminować to zjawisko.

Dlaczego moje BMW X3 się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewające się BMW X3 to znak poważnego problemu. Nie powinieneś myśleć, że później sobie z tym poradzisz, bo jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika Twojego samochodu. W rzeczywistości jeśli Twoje BMW X3 się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, ryzykujesz awarię silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło musi być kontrolowane, ponieważ może wpływać na części silnika. Jeśli zauważysz, że z Twojego silnika zaczyna wydobywać się biały dym, a Ty tracisz moc, Twoje BMW X3 nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim BMW X3 ?

Jakie są przyczyny nagrzewania się BMW X3 ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie zabraknie Ci chłodziwa i regularnie uzupełniasz system, możesz mieć wyciek, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w którym to konkretnym przypadku powinieneś rozpoznać „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tej części jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest zepsuty, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twoje BMW X3 się nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Chociaż ten scenariusz nie jest tak powszechny, jeśli chłodnica jest bardzo zabrudzona lub zapchana zanieczyszczeniami, jej żebra chłodzące nie spełnią już swojej pracy, a w upalne dni Twoje BMW X3 może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdzasz stan i wydajność wentylatora, oprócz powietrza wytwarzanego przez prędkość Twojego BMW X3, ma on ważny cel w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Podsumowując, możliwe jest, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku awarii ta operacja zatrzymuje się i Twoje BMW X3 nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do garażu.

Jak rozwiązać problem z nagrzewaniem się BMW X3?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego BMW X3, będziesz musiał podjąć właściwe decyzje, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu lub idź do swojego mechanika samochodowego.

Oto kilka sugestii, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć wydzielane przez silnik ciepło. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojego BMW X3.

 • Zatrzymaj silnik swojego BMW X3, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż naciskać i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, to przydatna odpowiedź. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW X3, przejdź do naszej kategorii BMW X3.

Ссылка на основную публикацию