Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego Ford S-max 2?

Jednym z najbardziej frustrujących problemów, jakie mogą pojawić się w Ford S-max 2, jest wzrost wskaźnika temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest generalnie wskaźnikiem, że Twój Ford S-max 2 nagrzewa się. Jeśli jesteś w tej sytuacji, dobrze zrobiłeś, aby sprawdzić ten link, ponieważ pomożemy Ci zidentyfikować źródło i zrozumieć przyczynę. Aby to osiągnąć, po pierwsze przyjrzymy się przyczynom przegrzewania się silnika i niebezpieczeństw, na jakie narażasz się, a po drugie, jakie rozwiązania są dostępne, aby pozbyć się tego zjawiska.

Dlaczego mój Ford S-max 2 się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Ford S-max 2 to objaw poważnych kłopotów. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Wprawdzie, jeśli Twój Ford S-max 2 nagrzewa się, a Ty jedziesz dalej, w zasadzie ryzykujesz uszkodzeniem silnika Twojego samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło należy zminimalizować, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli widzisz biały dym wydobywający się z powierzchni silnika i czujesz utratę mocy, oznacza to, że Twój Ford S-max 2 nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Ford S-max?

Jakie są przyczyny nagrzewania się Ford S-max 2 ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz swój system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w którym to konkretnym przypadku powinieneś zobaczyć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Celem tej części jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój Ford S-max 2 będzie się nagrzewał. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Chociaż ta okoliczność nie jest tak powszechna, jeśli Twoja chłodnica jest bardzo zabrudzona lub zapchana zanieczyszczeniami, jej żebra chłodzące nie spełnią już swojej roli i w upalne dni Twój Ford S-max 2 może się przegrzewać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdzasz stan i wydajność wentylatora, ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość Twojego Ford S-max 2 odgrywa ważną rolę w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Wreszcie, możliwe jest, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku problemów działanie to zatrzymuje się, a Twój Ford S-max 2 nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do swojego garażu.

Jak rozwiązać problem nagrzewania się Ford S-max 2?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Ford S-max 2, będziesz musiał podjąć odpowiednie kroki, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego rozwiązania niż powrót do domu lub udać się do mechanika samochodowego.

Oto kilka zaleceń, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć wydzielane przez silnik ciepło. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza do sterowania ogrzewaniem Twojego Ford S-max 2.

 • Wyłącz silnik swojego Ford S-max 2, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to wydajne rozwiązanie. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford S-max 2, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Ford S-max 2.

Ссылка на основную публикацию