Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego Ford S-max?

Jednym z najbardziej dokuczliwych problemów, jakie mogą pojawić się w Ford S-max, jest wzrost wskaźnika temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest zwykle objawem, że Twój Ford S-max nagrzewa się. Jeśli jesteś w tym przypadku, dokonałeś dobrego wyboru, aby sprawdzić ten link, ponieważ ułatwimy Ci znalezienie źródła i zrozumienie indukowania. Aby to osiągnąć, na początku przyjrzymy się przyczynom przegrzewania się silnika i jego konsekwencjom, a następnie, jakie rozwiązania są dla Ciebie dostępne, aby wyeliminować to zjawisko.

Dlaczego mój Ford S-max się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Ford S-max wskazuje na poważne kłopoty. Nie powinieneś myśleć, że zajmiesz się tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. W rzeczywistości jeśli Twój Ford S-max nagrzewa się, a Ty jedziesz dalej, w zasadzie ryzykujesz uszkodzeniem silnika Twojego samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wytwarza ciepło. To ciepło musi być kontrolowane, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i tracisz moc, oznacza to, że Twój Ford S-max nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Ford S-max ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w którym to przypadku powinieneś zauważyć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tego komponentu jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój Ford S-max będzie się nagrzewał. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Pomimo tego, że ten scenariusz jest mniej powszechny, jeśli Twoja chłodnica jest bardzo brudna lub zapchana zanieczyszczonymi substancjami, jej żebra chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni Twój Ford S-max może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Pamiętaj, aby sprawdzić stan i osiągi wentylatora, oprócz powietrza wytwarzanego przez prędkość Twojego Ford S-max, ma on ważną rolę w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Podsumowując, można sobie wyobrazić, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest przepływ płynu chłodzącego przez cały obwód, w przypadku wystąpienia problemu operacja ta zatrzymuje się i Twój Ford S-max nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do garażu.

Jak mogę rozwiązać problem z nagrzewaniem się Ford S-max?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Ford S-max, będziesz musiał wykonać odpowiednie ruchy, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu, lub udać się do mechanika.

Oto kilka sugestii, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wydzielane przez silnik. Staraj się jednak pozostać na 5. biegu przy prędkości 70/80 km/h, aby uzyskać duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojego Ford S-max.

 • Wyłącz silnik swojego Ford S-max, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż naciskać i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to przydatne rozwiązanie. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Ford S-max, przejdź do naszej kategorii Ford S-max.

Weiterlesen:
Kontrolka kluczyka w Ford S-max pozostaje włączona
Ссылка на основную публикацию