Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego Lincolna MKZ?

Jednym z najbardziej irytujących problemów, które mogą pojawić się w Lincoln MKZ, jest obserwowanie wzrostu wskaźnika temperatury. Prawda jest taka, że ​​wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest zwykle oznaką, że Twój Lincoln MKZ nagrzewa się. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, podjąłeś dobrą decyzję, aby odwiedzić ten link, ponieważ ułatwimy Ci zlokalizowanie przyczyny i zrozumienie przyczyny. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się przyczynom przegrzewania się silnika i jego konsekwencjom, a następnie, jakie masz możliwości pozbycia się tego zjawiska.

Dlaczego mój Lincoln MKZ się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Lincoln MKZ to oznaka poważnego problemu. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Rzeczywiście, jeśli Twój Lincoln MKZ nagrzewa się, a Ty jedziesz dalej, ryzykujesz awarię silnika Twojego samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wytwarza ciepło. To ciepło musi być regulowane, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i tracisz moc, Twój Lincoln MKZ nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Lincolna MKZ ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie brakuje Ci płynu chłodzącego i często uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że to uszczelka głowicy jest uszkodzona, w takim przypadku powinieneś znaleźć „majonez” w okolicy korka oleju silnika.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tego podzespołu jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest zepsuty, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój Lincoln MKZ będzie się nagrzewał. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Pomimo tego, że ta okoliczność nie jest tak powszechna, jeśli Twój grzejnik jest bardzo brudny lub zatkany zanieczyszczonymi substancjami, jego żebra chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni Twój Lincoln MKZ może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Pamiętaj, aby sprawdzić stan i działanie wentylatora, ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość Twojego Lincolna MKZ ma decydującą rolę w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jeździsz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Wreszcie, możliwe jest, że Twoja pompa wody dobiega końca. Rzeczywiście, jego zadaniem jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku awarii proces ten zatrzymuje się i Twój Lincoln MKZ nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, udaj się do swojego warsztatu.

Jak rozwiązać problem z nagrzewaniem się Lincolna MKZ?

Co więcej, po sprawdzeniu wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Lincolna MKZ, będziesz musiał podjąć odpowiednie kroki, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu lub idź do swojego mechanika samochodowego.

Oto kilka sugestii, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wydzielane przez silnik. Staraj się jednak pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza do sterowania ogrzewaniem Twojego Lincolna MKZ.

 • Zatrzymaj silnik swojego Lincolna MKZ, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli na odprowadzenie części ciepła z bloku silnika, jest to skuteczny środek zaradczy. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który generuje ciepło.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Lincoln MKZ, przejdź do naszej kategorii Lincoln MKZ.

Weiterlesen:
Jak zmienić światło postojowe mojego Lincolna MKZ?
Ссылка на основную публикацию