Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego Mercury Mariner?

Jednym z najbardziej frustrujących problemów, jakie mogą pojawić się na Mercury Mariner, jest wzrost jego temperatury. Rzeczywistość jest taka, że ​​wskaźnik, który wznosi się powyżej 90/100°, jest generalnie oznaką, że Twój Mercury Mariner się nagrzewa. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, podjąłeś dobrą decyzję, aby sprawdzić ten link do strony internetowej, ponieważ pomożemy Ci zidentyfikować przyczynę i zrozumieć motyw. Aby tak się stało, najpierw przyjrzymy się wyjaśnieniom dotyczącym przegrzewania się silnika i ryzyk, które narażasz, a następnie jakie masz możliwości pozbycia się tego zjawiska.

Dlaczego mój Mercury Mariner się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Rozgrzewający się Mercury Mariner jest wskaźnikiem poważnego problemu. Nie myśl, że później sobie z tym poradzisz, bo jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Właściwie, jeśli Twój Mercury Mariner się nagrzeje, a Ty jedziesz dalej, zasadniczo ryzykujesz uszkodzeniem silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło należy zminimalizować, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i zauważysz utratę mocy, oznacza to, że Mercury Mariner nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Mercury Mariner ?

Jakie są przyczyny nagrzewania się Mercury Mariner?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli ciągle kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz swój system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że to uszczelka głowicy jest uszkodzona, w takim przypadku powinieneś znaleźć „majonez” w okolicy korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Celem tego komponentu jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik jest w optymalnej temperaturze, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika, a Mercury Mariner się nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Nawet jeśli taka sytuacja jest rzadsza, jeśli twój grzejnik jest bardzo brudny lub zatkany zanieczyszczonymi substancjami, jego żebra chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni twój Mercury Mariner może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdziłeś stan i działanie wentylatora, ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość Mercury Mariner ma ważny cel w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jeździsz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Wreszcie, możliwe jest, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest obracanie chłodziwem w całym obwodzie, w przypadku problemów ta operacja zostaje zatrzymana, a Mercury Mariner nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, udaj się do swojego warsztatu.

Jak mogę rozwiązać problem z nagrzewaniem się Mercury Mariner?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Mercury Mariner, będziesz musiał podjąć właściwe decyzje, aby ograniczyć ryzyko w przypadku nagrzania się samochodu i nie ma innego wyjścia niż powrót do domu, lub iść do twojego warsztatu.

Oto kilka zaleceń, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wydzielane przez silnik. Staraj się jednak pozostać na 5. biegu przy prędkości 70/80 km/h, aby mieć duży, naturalny przepływ powietrza do sterowania ogrzewaniem Twojego Mercury Mariner.

 • Zatrzymaj silnik swojego Mercury Mariner, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli na odprowadzenie części ciepła z bloku silnika, jest to wydajne rozwiązanie. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który generuje ciepło.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Mercury Mariner, zajrzyj do kategorii Mercury Mariner.

Ссылка на основную публикацию