Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego Peugeota 108?

Jednym z najbardziej kłopotliwych problemów, jakie mogą pojawić się w Peugeot 108, jest obserwowanie wzrostu jego temperatury. Prawda jest taka, że ​​wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100° jest generalnie oznaką, że Twój Peugeot 108 nagrzewa się. Jeśli jesteś w tym przypadku, podjąłeś dobrą decyzję, aby odwiedzić ten link do witryny, ponieważ ułatwimy Ci znalezienie źródła i zrozumienie wyzwalacza. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się wyjaśnieniom dotyczącym przegrzewania się silnika i ryzyk, które narażasz, a następnie, jakie są dostępne odpowiedzi, aby pozbyć się tego zjawiska.

Dlaczego mój Peugeot 108 się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Peugeot 108 to znak poważnego problemu. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym później, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Wprawdzie, jeśli Twój Peugeot 108 nagrzewa się, a Ty jedziesz dalej, po prostu ryzykujesz awarię silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wytwarza ciepło. To ciepło należy zminimalizować, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym, a Ty tracisz moc, oznacza to, że Twój Peugeot 108 nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Peugeota 108, co robić ?

Jakie są przyczyny nagrzewania się Peugeota 108 ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli ciągle kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w którym to konkretnym przypadku powinieneś zobaczyć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Rolą tej części jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój Peugeot 108 będzie się nagrzewał. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Jednak ta okoliczność nie jest tak powszechna, jeśli chłodnica jest bardzo brudna lub zapchana zanieczyszczonymi substancjami, jej żebra chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni Twój Peugeot 108 może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Nie zapomnij sprawdzić stanu i działania wentylatora, ponadto powietrze wytwarzane przez prędkość Twojego Peugeota 108 ma decydującą rolę w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem podczas jazdy wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Podsumowując, można sobie wyobrazić, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w razie problemu proces ten zatrzymuje się i Twój Peugeot 108 nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do swojego warsztatu.

Jak rozwiązać problem nagrzewania się Peugeota 108?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Peugeota 108, będziesz musiał podjąć właściwe decyzje, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia, jak wrócić do domu lub idź do swojego mechanika samochodowego.

Oto kilka sugestii, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wydzielane przez silnik. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojego Peugeota 108.

 • Zatrzymaj silnik swojego Peugeota 108, jeśli osiągniesz lub przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż naciskać i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to skuteczne lekarstwo. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Peugeota 108, spójrz na kategorię Peugeot 108.

Ссылка на основную публикацию