Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego Subaru Outback?

Jednym z najbardziej irytujących problemów, jakie mogą pojawić się w Subaru Outback, jest wzrost wskaźnika temperatury. Prawda jest taka, że ​​wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100° jest generalnie oznaką, że Twój Subaru Outback się nagrzewa. Jeśli jesteś w tym przypadku, dobrze zrobiłeś, klikając ten link do witryny, ponieważ pomożemy Ci zlokalizować przyczynę i zrozumieć przyczynę. Aby tak się stało, na początku przyjrzymy się przyczynom przegrzewania się silnika i zagrożeniom, na jakie narażasz się, a następnie, jakie masz możliwości powstrzymania tego zjawiska.

Dlaczego mój Subaru Outback się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Rozgrzewający się Subaru Outback jest objawem poważnego problemu. Nie myśl, że sobie z tym poradzisz później, bo jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika Twojego samochodu. W rzeczywistości jeśli Subaru Outback się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, ryzykujesz awarię silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło musi być regulowane, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli widzisz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i czujesz utratę mocy, oznacza to, że Subaru Outback nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Subaru Outback ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli ciągle kończy Ci się płyn chłodzący i często uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Możliwe jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w którym to szczególnym przypadku należy rozpoznać „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Funkcją tego komponentu jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest zepsuty, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twoje Subaru Outback się nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Chociaż ten scenariusz jest mniej powszechny, jeśli twój grzejnik jest bardzo brudny lub zatkany zanieczyszczeniami, jego żebra chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni twój Subaru Outback może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdziłeś stan i osiągi swojego wentylatora, oprócz powietrza wytwarzanego przez prędkość Twojego Subaru Outback, ma on decydujący obowiązek w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód oczywiście się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Wreszcie można sobie wyobrazić, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego celem jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku problemu ta akcja zatrzymuje się, a Subaru Outback nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do garażu.

Jak mogę rozwiązać problem nagrzewania się Subaru Outback?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Subaru Outback, będziesz musiał podjąć właściwe decyzje, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż jechać do domu lub jechać do twojego warsztatu.

Oto kilka sugestii, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wytwarzane przez silnik. Z drugiej strony, staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojego Subaru Outback.

 • Zatrzymaj silnik swojego Subaru Outback, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż naciskać i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli na odprowadzenie części ciepła z bloku silnika, jest to skuteczny środek zaradczy. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Subaru Outback, przejdź do naszej kategorii Subaru Outback.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Kontrolka klawisza Subaru Outback pozostaje włączona
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector