Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego Volkswagena Tourana?

Jednym z najbardziej irytujących obaw, jakie mogą pojawić się w Volkswagenie Touranie, jest obserwowanie, jak jego wskaźnik temperatury rośnie. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest w większości przypadków objawem, że Twój Volkswagen Touran się nagrzewa. Jeśli jesteś w tej sytuacji, dokonałeś dobrego wyboru, aby sprawdzić ten link do strony internetowej, ponieważ pomożemy Ci znaleźć źródło i zrozumieć przyczynę. Aby to zrobić, po pierwsze, przyjrzymy się wyjaśnieniom dotyczącym przegrzewania się silnika i ryzyku, jakie ponosisz, a po drugie, jakie są dostępne odpowiedzi, aby powstrzymać to zjawisko.

Dlaczego mój Volkswagen Touran się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewający się Volkswagen Touran jest wskaźnikiem krytycznego problemu. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym w przyszłości, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. W rzeczywistości jeśli Twój Volkswagen Touran się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, ryzykujesz awarię silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wytwarza ciepło. To ciepło musi być regulowane, ponieważ może wpływać na części silnika. Jeśli zobaczysz biały dym zaczynający się od powierzchni silnika i zauważysz utratę mocy, oznacza to, że Twój Volkswagen Touran nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Volkswagenie Touranie?

Jakie są przyczyny nagrzewania się Volkswagena Tourana?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli często brakuje Ci płynu chłodzącego i często uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Jest również prawdopodobne, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w takim przypadku powinieneś rozpoznać „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tego komponentu jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twój Volkswagen Touran się nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Pomimo tego, że taka sytuacja zdarza się rzadziej, jeśli Twoja chłodnica jest mocno zabrudzona lub zapchana zanieczyszczonymi substancjami, jej żebra chłodzące nie spełnią już swojej roli i w upalne dni Twój Volkswagen Touran może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdzasz stan i wydajność wentylatora, oprócz powietrza wytwarzanego przez prędkość Twojego Volkswagena Tourana, ma on ważny cel w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jeździsz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód na pewno się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Wreszcie jest prawdopodobne, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku problemu działanie to zatrzymuje się i Twój Volkswagen Touran się nagrzewa. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest w twoim przypadku, udaj się do swojego mechanika.

Jak mogę rozwiązać problem nagrzewania się Volkswagena Tourana?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części samochodowych, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Volkswagena Tourana, będziesz musiał podjąć właściwe decyzje, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia, jak wrócić do domu lub idź do swojego warsztatu.

Oto kilka zaleceń, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć ciepło wydzielane przez silnik. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy prędkości 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza do sterowania ogrzewaniem Twojego Volkswagena Tourana.

 • Zatrzymaj silnik swojego Volkswagena Tourana, jeśli osiągniesz lub przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to przydatne rozwiązanie. I przeciwnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Tourana znajdziesz w kategorii Volkswagen Touran.

Ссылка на основную публикацию