Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego Volvo XC60?

Jednym z najbardziej frustrujących problemów, jakie mogą pojawić się w Volvo XC60, jest obserwowanie wzrostu wskaźnika temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, ogólnie wskazuje, że Twoje Volvo XC60 nagrzewa się. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, podjąłeś dobrą decyzję, aby odwiedzić ten link, ponieważ pomożemy Ci znaleźć źródło i zrozumieć przyczynę. Aby to osiągnąć, po pierwsze przyjrzymy się wyjaśnieniom dotyczącym przegrzewania się silnika i zagrożeń, na które się narażasz, a po drugie, jakie rozwiązania są dostępne, aby pozbyć się tego zjawiska.

Dlaczego moje Volvo XC60 się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewające się Volvo XC60 to oznaka poważnych kłopotów. Nie myśl, że później sobie z tym poradzisz, bo jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Wprawdzie, jeśli Twoje Volvo XC60 się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, ryzykujesz awarią silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło należy zminimalizować, ponieważ może wpływać na części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym, a Ty tracisz moc, oznacza to, że Twoje Volvo XC60 nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Volvo XC60 ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli regularnie kończy Ci się płyn chłodzący i regularnie uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Prawdopodobne jest również, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w którym to przypadku powinieneś zauważyć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tego komponentu jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika, a Twoje Volvo XC60 się nagrzeje. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Chociaż taka sytuacja występuje rzadziej, jeśli chłodnica jest bardzo brudna lub zapchana zanieczyszczonymi substancjami, jej żebra chłodzące nie będą już działać, a w upalne dni Twoje Volvo XC60 może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdzasz stan i działanie wentylatora, oprócz powietrza wytwarzanego przez prędkość Twojego Volvo XC60, ma on ważną rolę w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Wreszcie jest prawdopodobne, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku problemów operacja ta zatrzymuje się, a Twoje Volvo XC60 nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do swojego garażu.

Jak mogę rozwiązać problem z nagrzewaniem się Volvo XC60?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Volvo XC60, będziesz musiał podjąć właściwe decyzje, aby ograniczyć ryzyko na wypadek, gdyby Twój samochód się rozgrzał i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu lub wyjazd do twojego mechanika samochodowego.

Oto kilka zaleceń, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć wydzielane przez silnik ciepło. Z drugiej strony staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza do sterowania ogrzewaniem Twojego Volvo XC60.

 • Wyłącz silnik swojego Volvo XC60, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli na odprowadzenie części ciepła z bloku silnika, to skuteczna odpowiedź. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Więcej wskazówek dotyczących Volvo XC60 znajdziesz w kategorii Volvo XC60.

Weiterlesen:
Jak otworzyć Volvo XC60 z rozładowanym akumulatorem?
Ссылка на основную публикацию