Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojego Volvo XC90?

Jednym z najbardziej irytujących problemów, jakie mogą pojawić się w Volvo XC90, jest obserwowanie wzrostu wskaźnika temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest zwykle oznaką, że Twoje Volvo XC90 nagrzewa się. Jeśli jesteś w tym przypadku, podjąłeś dobrą decyzję, aby sprawdzić ten link do witryny, ponieważ ułatwimy Ci zidentyfikowanie źródła i zrozumienie zachęty. Aby tak się stało, po pierwsze przyjrzymy się wyjaśnieniom dotyczącym przegrzewania się silnika i zagrożeń, z którymi się stykasz, a po drugie, jakie są dostępne odpowiedzi, aby powstrzymać to zjawisko.

Dlaczego moje Volvo XC90 się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewające się Volvo XC90 to objaw poważnych kłopotów. Nie myśl, że sobie z tym poradzisz później, bo jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Wprawdzie, jeśli Twoje Volvo XC90 się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, ryzykujesz awarią silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło musi być regulowane, ponieważ może uszkodzić części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i czujesz utratę mocy, oznacza to, że Twoje Volvo XC90 nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Volvo XC90?

Jakie są przyczyny nagrzewania się Volvo XC90 ?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli ciągle kończy Ci się płyn chłodzący i często uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Jest również prawdopodobne, że to uszczelka głowicy jest uszkodzona, w takim przypadku powinieneś zobaczyć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Funkcją tej części jest włączanie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twoje Volvo XC90 będzie się nagrzewać. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Niemniej jednak ten scenariusz nie jest tak powszechny, jeśli Twoja chłodnica jest bardzo brudna lub zapchana zanieczyszczonymi substancjami, jej żebra chłodzące nie spełnią już swojej roli, a w upalne dni Twoje Volvo XC90 może się przegrzać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Upewnij się, że sprawdziłeś stan i osiągi wentylatora. Oprócz powietrza wytwarzanego przez prędkość Twojego Volvo XC90, ma on decydujące znaczenie w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Wreszcie jest prawdopodobne, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku awarii działanie to zatrzymuje się i Twoje Volvo XC90 się nagrzewa. Może to być spowodowane uszkodzonym paskiem, który spowodował uszkodzenie pompy. Jeśli tak jest, udaj się do garażu.

Jak mogę rozwiązać problem nagrzewania się Volvo XC90?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części, które mogą powodować nagrzewanie się Twojego Volvo XC90, będziesz musiał podjąć właściwe decyzje, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój pojazd się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż powrót do domu lub wyjazd do twojego warsztatu.

Oto kilka wskazówek, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć wydzielane przez silnik ciepło. Staraj się jednak pozostawać na 5. biegu przy prędkości 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza do sterowania ogrzewaniem Twojego Volvo XC90.

 • Wyłącz silnik swojego Volvo XC90, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż naciskać i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli odprowadzić część ciepła z bloku silnika, to przydatna odpowiedź. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Volvo XC90, zapoznaj się z kategorią Volvo XC90.

Ссылка на основную публикацию