Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Co powoduje przegrzewanie się mojej Kia Sportage?

Jedną z najbardziej frustrujących komplikacji, które mogą pojawić się w Kia Sportage, jest obserwowanie wzrostu temperatury. W rzeczywistości wskaźnik, który wzrasta powyżej 90/100°, jest zwykle wskaźnikiem, który: Twoja Kia Sportage nagrzewa się. Jeśli jesteś w tej sytuacji, dobrze zrobiłeś, odwiedzając ten link, ponieważ ułatwimy Ci zidentyfikowanie źródła i zrozumienie zachęty. Aby to zrobić, po pierwsze przyjrzymy się przyczynom przegrzewania się silnika i ryzyku, jakie ponosisz, a po drugie, jakie masz możliwości wyeliminowania tego zjawiska.

Dlaczego moja Kia Sportage się przegrzewa? Jakie są zagrożenia?

Nagrzewająca się Kia Sportage jest oznaką poważnego problemu. Nie powinieneś myśleć, że poradzisz sobie z tym w przyszłości, ponieważ jeśli to zrobisz, ryzykujesz nieodwracalne uszkodzenie silnika swojego samochodu. Wprawdzie, jeśli Twoja Kia Sportage się nagrzewa, a Ty jedziesz dalej, w zasadzie ryzykujesz uszkodzenie silnika samochodu. Silnik spalinowy działa poprzez spalanie, które wyzwala ciepło. To ciepło należy zminimalizować, ponieważ może wpływać na części silnika. Jeśli zauważysz, że z silnika zaczyna wydobywać się biały dym i zauważysz utratę mocy, oznacza to, że Twoja Kia Sportage nagrzewa się i uszkadzasz silnik, musisz się zatrzymać.

Jakie są przyczyny nagrzewania się Kia Sportage?

 • Wyciek w układzie chłodzenia

  Jeśli ciągle kończy Ci się płyn chłodzący i często uzupełniasz system, możesz mieć nieszczelność, więc zleć sprawdzenie systemu pod kątem wycieków. Jest również prawdopodobne, że jest to uszkodzona uszczelka głowicy cylindrów, w którym to konkretnym przypadku powinieneś wykryć „majonez” w obszarze korka oleju silnikowego.

 • Martwy kalorstat

  Zadaniem tej części jest włączenie chłodzenia silnika tylko wtedy, gdy silnik ma optymalną temperaturę, jeśli jest uszkodzony, płyn chłodzący nigdy nie dotrze do silnika i Twoja Kia Sportage będzie się nagrzewać. Sprawdź jego stan.

 • Zablokowany grzejnik

  Pomimo tego, że taka sytuacja nie jest tak powszechna, jeśli Twoja chłodnica jest bardzo zabrudzona lub zapchana zanieczyszczeniami, jej żebra chłodzące nie spełnią już swojego zadania i w upalne dni Twoja Kia Sportage może się przegrzewać.

 • Wentylator, który już nie działa

  Nie zapomnij sprawdzić stanu i działania wentylatora, oprócz powietrza wytwarzanego przez prędkość Twojej Kia Sportage, ma on decydujące znaczenie w chłodzeniu silnika, gdy ma być przekaźnikiem, gdy jedziesz wolniej. W przypadku awarii i jazdy z małą prędkością Twój samochód nieuchronnie się nagrzeje.

 • Uszkodzona pompa wody

  Wreszcie jest prawdopodobne, że Twoja pompa wody dobiega końca. W rzeczywistości jego zadaniem jest obracanie płynu chłodzącego w całym obwodzie, w przypadku awarii ta operacja zatrzymuje się, a Twoja Kia Sportage nagrzewa się. Może to być spowodowane wadliwym paskiem, który uszkodził pompę. Jeśli tak jest, udaj się do swojego warsztatu.

Jak rozwiązać problem z nagrzewaniem się Kia Sportage?

Oprócz sprawdzenia wszystkich części, które mogą powodować nagrzewanie się Twojej Kia Sportage, będziesz musiał wykonać odpowiednie ruchy, aby ograniczyć ryzyko w przypadku, gdy Twój samochód się nagrzeje i nie masz innego wyjścia niż jechać do domu lub jechać do twojego mechanika.

Oto kilka wskazówek, jeśli Twój samochód się przegrzewa:

 • Zmniejsz prędkość silnika, ale nie prędkość:

  Zmniejszenie prędkości obrotowej silnika pozwoli ograniczyć wydzielane przez silnik ciepło. W przeciwieństwie do tego, staraj się pozostać na 5. biegu przy 70/80 km/h, aby mieć duży naturalny przepływ powietrza i ograniczyć nagrzewanie się Twojej Kia Sportage.

 • Zatrzymaj silnik swojej Kia Sportage, jeśli przekroczysz 100°:

  Nie spiesz się, w przypadku przegrzania lepiej robić przerwy i pozwolić silnikowi ostygnąć, niż pchać go i ryzykować awarię.

 • Włącz grzejnik:

  Włączenie grzałki pozwoli pozbyć się części ciepła z bloku silnika, jest to skuteczna odpowiedź. I odwrotnie, wyłącz klimatyzator, który wytwarza ciepło.

Więcej wskazówek dotyczących Kia Sportage znajdziesz w kategorii Kia Sportage.

Weiterlesen:
Moja Kia Sportage ściąga w prawo, co robić?
Ссылка на основную публикацию