Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Dlaczego mój Mercedes Benz GLK pachnie spalonym plastikiem?

Pilnowanie samochodu przez cały czas to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić. Pomimo tego, że standardowa rutynowa obsługa ma na celu zapewnienie płynnej pracy Twojego Mercedesa GLK w czasie, niektóre nieoczekiwane awarie mogą znacznie zwiększyć roczny budżet samochodu. Dzisiaj porozmawiamy o Twoim węchu i wskazówkach, jakie może Ci dać na temat możliwej awarii, dlatego nasz zespół przygotował ten artykuł, aby pomóc Ci w przypadku zauważenia zapach spalonego plastiku pochodzący z Twojego Mercedesa Benz GLK . Aby pomóc Ci sprawdzić, czy nie jest to nic poważnego, najpierw szczegółowo opiszemy różne rzeczy, które mogą powodować zapach spalonego plastiku w Twoim samochodzie, a następnie, w drugim kroku, jak znaleźć przyczynę zapachu spalonego plastiku w Twoim Mercedesie GLK? .

Różne możliwe pochodzenie i ryzyko zapachu spalonego plastiku w Mercedes Benz GLK

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku w Mercedesie GLK . Ogólnie rzecz biorąc, zauważenie zapachu plastiku lub gumy nigdy nie jest dobrym znakiem. Oczywiście w nowoczesnych pojazdach jest jej pełno i może to być oznaką krytycznej awarii. Poniżej omówimy różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku:

  • Olej przekładniowy: To jest główne możliwe źródło takiego zapachu. Oczywiście celem oleju przekładniowego lub przekładniowego jest smarowanie różnych elementów skrzyni biegów, aby wszystkie koła zębate i zębniki nie były zepsute, ma również drugi cel, jakim jest regulator temperatury. Niemniej jednak, na dłuższą metę, olej straci swoją wydajność i nie będzie smarował części i również regulował temperatury, co spowoduje przegrzanie oleju i tym samym wydzielanie zapachu spalonego plastiku w Twoim Mercedes Benz GLK. Ryzykujesz zużycie skrzyni biegów, jeśli o nią nie zadbasz.
  • Pasek akcesoriów: Niemniej jednak rzadziej zdarza się, że przy zużyciu pasek, który jest głównie wykonany z gumy, ulegnie zniszczeniu i nie będzie się już całkowicie obracał wokół własnej osi. Dzięki tarciu, które spowoduje, że plastik nagrzeje się i wypali, ta reakcja spowoduje silny zapach spalonego plastiku lub gumy w bloku silnika Twojego Mercedes Benz GLK.
  • Wadliwe zużycie węża: Ten przypadek ma miejsce zwłaszcza w przypadku Mercedesa Benz GLK, który zaczyna mieć kilka lat lub który długo nie toczył się. W rzeczywistości przechowywanie samochodu wbrew temu, co można by przypuszczać, spowoduje szybsze zużycie plastikowych części. Węże są pierwszymi, których dotyczy to zjawisko. Guma będzie się stopniowo rozpadać, a wraz ze wzrostem ciepła krążącego w niej płynu może ulec stopieniu. Ryzyko tego problemu polega na zerwaniu paska pomocniczego.
  • Składnik ciała: Mniej podstawowy, szczególnie obecny w Mercedesach GLK, które przeszły mały szok. Po zderzeniu czołowym lub tylnym, nadkola, zderzaki lub inne plastikowe części karoserii, które mogły zostać wygięte, mogą ocierać się o jedno z Twoich kół i wydzielać zapach spalonego plastiku. Może to również spowodować wstępne zużycie opon.
Weiterlesen:
Mój Mercedes Benz GLK jedzie w prawo, co robić?

Jak rozpoznać, skąd pochodzi zapach palącego się plastiku w Mercedesie GLK?

A teraz, aby zakończyć nasz artykuł, postaramy się Ci pomóc odkryj źródło zapachu spalonego plastiku w Twoim Mercedesie GLK . Teraz, gdy znasz już różne możliwe przyczyny tego zapachu, musimy tylko przeprowadzić kilka testów, aby pozbyć się śladów, które Cię nie dotyczą, i szybko naprawić problem. Jeśli Twój Mercedes Benz GLK pachnie gorąco, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć nasz artykuł na ten temat.

  • Olej przekładniowy: Nic nie może być mniej skomplikowane, otwórz korek oleju przekładniowego (kiedy jest zimny) i sprawdź, czy olej ma czerwonawy kolor i jest wystarczająco płynny. Jeśli znajdziesz w środku zanieczyszczenia i jest ciemniej, czas je wymienić. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady z naszego artykułu, aby określić, jak wymienić olej w skrzyni biegów w Mercedes Benz GLK.
  • Pasek na akcesoria: Sprawdź wzrokowo, czy pasek na akcesoria nie jest w złym stanie, może również wydawać gwiżdżący dźwięk, jeśli jest w złym stanie. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby go wymienić.
  • Węże: W przypadku węży należy wizualnie sprawdzić wszystkie węże, aby dowiedzieć się, czy są postrzępione lub stopione. Jeśli tak jest, zmień je.
  • Części karoserii: Ostatni element, który może wywołać zapach plastiku lub spalonej gumy w Twoim Mercedes Benz GLK, element nadwozia, sprawdź wszystkie nadkola, o które żaden element się nie ociera

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mercedes Benz GLK, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mercedes Benz GLK.

Ссылка на основную публикацию