Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Dlaczego mój Peugeot 207 pachnie spalonym plastikiem?

Dbanie o swój samochód na bieżąco to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić. Pomimo tego, że standardowe rutynowe czynności serwisowe mają na celu zapewnienie płynnej pracy Twojego Peugeota 207 z upływem czasu, niektóre nieprzewidziane awarie mogą znacznie zwiększyć roczny budżet pojazdu silnikowego. Dzisiaj porozmawiamy o Twoim zmyśle węchu i wskazówkach, jakie może Ci dać na temat możliwej awarii, dlatego nasz zespół napisał tę stronę z treścią, aby pomóc Ci w przypadku, gdy zidentyfikujesz zapach spalonego plastiku wydobywający się z Twojego Peugeota 207 . Aby pomóc Ci sprawdzić, czy nie jest to nic poważnego, najpierw przedstawimy różne rzeczy, które mogą generować zapach spalonego plastiku w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, w drugim kroku, jak znaleźć źródło zapachu spalonego plastiku w Twoim Peugeot 207? .

Różne możliwe źródła i ryzyko zapachu spalonego plastiku w Peugeot 207

Dlatego zaczynamy nasze wytyczne od różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku w Peugeot 207 . Ogólnie rzecz biorąc, zauważenie zapachu plastiku lub gumy rzadko kiedy jest dobrym znakiem. Prawdę mówiąc, nowoczesne pojazdy są nim pełne i może to być oznaką poważnej awarii. Poniżej omówimy różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku:

  • Olej przekładniowy: To jest główne możliwe pochodzenie takiego zapachu. Tak naprawdę funkcją oleju przekładniowego lub przekładniowego jest smarowanie różnych elementów skrzyni biegów, aby wszystkie koła zębate i zębniki nie uległy uszkodzeniu, ma również drugą funkcję jako regulator temperatury. Niemniej jednak z czasem olej traci swoje osiągi i nie będzie smarował części samochodowych, a także kontrolował temperaturę, co spowoduje przegrzanie oleju i tym samym wydzielanie zapachu spalonego plastiku w Twoim Peugeot 207. swoją skrzynię biegów, jeśli się nią nie zajmiesz.
  • Pasek akcesoriów: Niemniej jednak rzadziej zdarza się, że przy zużyciu pasek, który jest wykonany głównie z gumy, opadnie i nie będzie się już obracał całkowicie wokół własnej osi. Dzięki tarciu, które spowoduje, że plastik nagrzeje się i wypali, ta reakcja spowoduje silny zapach spalonego plastiku lub gumy w bloku silnika Twojego Peugeot 207.
  • Wadliwe zużycie węża: Ta okoliczność ma miejsce w szczególności w przypadku Peugeota 207, który zaczyna mieć kilka lat lub który długo nie toczył się. W rzeczywistości przechowywanie samochodu w przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, spowoduje szybsze zużycie plastikowych części samochodowych. Węże są pierwszymi dotkniętymi tym zjawiskiem. Guma stopniowo rozpadnie się, a wraz ze wzrostem ciepła krążącego w niej płynu może się stopić. Ryzyko tego problemu polega na zerwaniu paska pomocniczego.
  • Składnik ciała: Rzadziej spotykany, szczególnie obecny w Peugeotach 207, które doznały niewielkiego wstrząsu. Po zderzeniu przednim lub tylnym nadkola, zderzaki lub inne wygięte plastikowe części karoserii mogą ocierać się o jedno z Twoich kół i wydzielać zapach spalonego plastiku. Może to również spowodować wstępne zużycie opon.
Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik w Peugeot 207, co mogę zrobić ?

Jak rozpoznać, skąd w Peugeot 207 wydobywa się zapach palącego się plastiku?

A teraz, aby zakończyć naszą stronę z treścią, postaramy się Ci pomóc odkryj pochodzenie zapachu spalonego plastiku w Twoim Peugeot 207 . Teraz, gdy znasz już różne możliwe przyczyny tego zapachu, musimy tylko przeprowadzić kilka testów, aby pozbyć się śladów, które cię nie dotyczą, i szybko rozwiązać problem. Jeśli Twój Peugeot 207 pachnie gorąco, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć naszą stronę z treścią na ten temat.

  • Olej przekładniowy: Nic nie może być prostsze, otwórz korek oleju przekładniowego (kiedy jest zimny) i sprawdź, czy olej ma czerwonawy kolor i jest wystarczająco płynny. Jeśli odkryjesz szczątki w środku i jest ciemniej, czas to zmienić. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią, aby dowiedzieć się, jak wymienić olej w skrzyni biegów w Peugeot 207.
  • Pasek na akcesoria: Sprawdź wzrokowo, czy pasek na akcesoria nie jest w złym stanie, może również wydawać gwiżdżący dźwięk, jeśli jest w złym stanie. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby to zmienić.
  • Węże: W przypadku węży należy wizualnie sprawdzić wszystkie węże, aby dowiedzieć się, czy są postrzępione lub stopione. Jeśli tak jest, zmień je.
  • Części karoserii: Ostatni element, który może wywołać zapach plastiku lub spalonej gumy w Twoim Peugeot 207, element nadwozia, sprawdź wszystkie nadkola, o które żaden element się nie ociera

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeot 207, skonsultuj się z naszą kategorią Peugeot 207.

Ссылка на основную публикацию