Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Dlaczego mój Volkswagen Golf 7 pachnie spalonym plastikiem?

Dbanie o swój samochód na stałe to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić. Chociaż standardowa konserwacja ma na celu zapewnienie płynnej pracy Twojego Volkswagena Golfa 7 w czasie, niektóre nieprzewidziane awarie mogą znacznie zwiększyć roczny budżet pojazdu silnikowego. Dzisiaj porozmawiamy o Twoim zmyśle węchu i wskazówkach, jakie może Ci dać na temat możliwej awarii, dlatego nasz zespół przygotował ten artykuł, aby pomóc Ci w przypadku wykrycia zapach spalonego plastiku powodowany przez Twojego Volkswagena Golfa 7 . Aby pomóc Ci sprawdzić, czy nie jest to nic poważnego, najpierw podkreślimy różne rzeczy, które mogą generować zapach spalonego plastiku w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, w drugim kroku, how to locate the cause of this burnt plastic smell on your Volkswagen Golf 7? .

Różne możliwe przyczyny i ryzyko zapachu spalonego plastiku w Volkswagenie Golfie 7

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku w Volkswagenie Golfie 7 . Ogólnie rzecz biorąc, zauważenie zapachu plastiku lub gumy rzadko kiedy jest dobrym sygnałem. W rzeczywistości ostatnie samochody są nim pełne i może to być oznaką krytycznej awarii. Poniżej omówimy różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku:

  • Olej przekładniowy: To jest główne możliwe pochodzenie takiego zapachu. W rzeczywistości działanie oleju przekładniowego lub przekładniowego polega na smarowaniu różnych elementów skrzyni biegów, aby wszystkie koła zębate i zębniki nie uległy uszkodzeniu, ma również drugie działanie jako regulator temperatury. Jednak z biegiem czasu olej traci swoją wydajność, nie będzie smarował części samochodowych i nie kontrolował temperatury, co spowoduje przegrzanie oleju i wydzielanie zapachu spalonego plastiku w Twoim Volkswagenie Golfie 7. Ryzykujesz wstępne zużycie skrzyni biegów, jeśli się nią nie zajmiesz.
  • Pasek akcesoriów: Chociaż jest to rzadsze, możliwe jest, że przy zużyciu pasek, który jest wykonany głównie z gumy, opadnie i nie będzie się już całkowicie obracał wokół własnej osi. Z powodu tarcia, które spowoduje, że plastik nagrzeje się i wypali, ta reakcja spowoduje silny zapach spalonego plastiku lub gumy w bloku silnika Twojego Volkswagena Golfa 7.
  • Wadliwe zużycie węża: Ta okoliczność ma miejsce w szczególności w Volkswagenie Golfie 7, który zaczyna mieć kilka lat lub który długo nie toczył się. W rzeczywistości przechowywanie samochodu w przeciwieństwie do tego, co można by przypuszczać, spowoduje szybsze zużycie plastikowych części samochodowych. Węże są pierwszymi dotkniętymi tym zjawiskiem. Guma będzie się stopniowo rozpadać, a wraz ze wzrostem ciepła krążącego w niej płynu może się stopić. Ryzyko tego problemu polega na zerwaniu paska pomocniczego.
  • Składnik ciała: Rzadziej spotykany, szczególnie obecny w Volkswagenach Golfach 7, które doznały niewielkiego wstrząsu. Po zderzeniu przednim lub tylnym nadkola, zderzaki lub inne plastikowe części karoserii, które mogły zostać wygięte, mogą ocierać się o jedno z Twoich kół i wydzielać zapach spalonego plastiku. Może to również spowodować wstępne zużycie opon.
Weiterlesen:
Dlaczego mój Volkswagen Golf 2 pachnie spalonym plastikiem?

Jak dowiedzieć się, skąd pochodzi zapach palącego się plastiku w Volkswagenie Golfie 7?

A teraz, aby zakończyć nasz artykuł, postaramy się Ci pomóc zlokalizuj źródło zapachu spalonego plastiku w Twoim Volkswagenie Golfie 7 . Teraz, gdy znasz już różne możliwe źródła tego zapachu, musimy tylko przeprowadzić kilka testów, aby pozbyć się śladów, które Cię nie dotyczą, i szybko rozwiązać problem. Jeśli Twój Volkswagen Golf 7 pachnie gorąco, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

  • Olej przekładniowy: Nic nie może być mniej skomplikowane, otwórz korek oleju przekładniowego (kiedy jest zimny) i sprawdź, czy olej ma czerwonawy kolor i jest wystarczająco płynny. Jeśli odkryjesz w środku zanieczyszczenia i jest ciemniej, czas je wymienić. Nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, aby dowiedzieć się, jak wymienić olej w skrzyni biegów w Volkswagenie Golfie 7.
  • Pasek na akcesoria: Sprawdź wzrokowo, czy pasek na akcesoria nie jest w złym stanie, może również wydawać gwiżdżący dźwięk, jeśli jest w złym stanie. Nie wahaj się go wymienić.
  • Węże: W przypadku węży należy wizualnie sprawdzić wszystkie węże, aby wykryć, czy nie są postrzępione lub stopione. Jeśli tak jest, wymień je.
  • Części karoserii: Ostatni element, który może wywoływać zapach plastiku lub spalonej gumy w Twoim Volkswagenie Golfie 7, część karoserii, sprawdź wszystkie nadkola, o które żadna część się nie ociera

    Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Golfa 7 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 7.

Ссылка на основную публикацию