Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Dlaczego mój Volkswagen Golf pachnie spalonym plastikiem?

Ciągłe pilnowanie swojego samochodu to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić. Niemniej jednak konwencjonalna rutynowa obsługa ma na celu zapewnienie płynnej pracy Twojego Volkswagena Golfa w czasie, niektóre nieprzewidziane awarie mogą znacznie zwiększyć roczny budżet pojazdu silnikowego. Dzisiaj przyjrzymy się Twojemu węchowi i wskazówkom, które może Ci dać na temat możliwej awarii, dlatego nasz zespół stworzył ten artykuł, aby pomóc Ci w przypadku zauważenia zapach spalonego plastiku wydobywający się z Twojego Volkswagena Golfa . Aby pomóc Ci zweryfikować, czy to nic poważnego, najpierw podkreślimy różne rzeczy, które mogą powodować zapach spalonego plastiku w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, w drugim kroku, jak odkryć źródło zapachu spalonego plastiku w Twoim Volkswagenie Golfie? .

Różne możliwe przyczyny i ryzyko zapachu spalonego plastiku w Volkswagenie Golfie

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od different possible roots of burnt plastic smell on a Volkswagen Golf . In general, noticing a plastic or rubber smell is hardly ever a good sign. In actual fact, modern cars are full of it and it could be the sign of a critical breakdown. Below we will talk about the different possible origins of burnt plastic smell:

  • Olej przekładniowy: To jest główne możliwe pochodzenie takiego zapachu. W rzeczywistości funkcja oleju przekładniowego lub przekładniowego polega na smarowaniu różnych elementów skrzyni biegów, aby wszystkie koła zębate i zębniki nie były zepsute, ma również drugą funkcję jako regulator temperatury. Jednak na dłuższą metę olej straci swoje osiągi i nie będzie smarował części samochodowych i kontrolował temperatury, co spowoduje przegrzanie oleju i tym samym wydzielanie zapachu spalonego plastiku w Twoim Volkswagenie Golfie. Ryzykujesz zużycie skrzyni biegów, jeśli o nią nie zadbasz.
  • Pasek akcesoriów: Niemniej jednak rzadziej zdarza się, że przy zużyciu pasek, który jest specjalnie wykonany z gumy, opadnie i nie będzie się już obracał całkowicie wokół własnej osi. Z powodu tarcia, które spowoduje, że plastik będzie się nagrzewał i wypalał, reakcja ta spowoduje silny zapach spalonego plastiku lub gumy w bloku silnika Twojego Volkswagena Golfa.
  • Wadliwe zużycie węża: Ta okoliczność pojawia się zwłaszcza w Volkswagenie Golfie, który zaczyna mieć kilka lat lub który długo nie toczył się. W rzeczywistości przechowywanie samochodu w przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, spowoduje, że plastikowe części samochodowe szybciej się zużyją. Węże jako pierwsze cierpią na to zjawisko. Guma będzie się stopniowo rozpadać, a wraz ze wzrostem ciepła krążącego w niej płynu może się stopić. Ryzyko tego problemu polega na zerwaniu paska pomocniczego.
  • Składnik ciała: Mniej ogólny, szczególnie obecny w Volkswagenach Golfach, które doznały niewielkiego szoku. Po zderzeniu przednim lub tylnym nadkola, zderzaki lub inne plastikowe części karoserii, które mogły zostać wygięte, mogą ocierać się o jedno z Twoich kół i wydzielać zapach spalonego plastiku. Może to równie dobrze spowodować wstępne zużycie opon.
Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Volkswagena Golfa 5?

Jak dowiedzieć się, skąd w Volkswagenie Golfie unosi się zapach palącego się plastiku?

A teraz, aby zakończyć nasz artykuł, postaramy się Ci pomóc odkryj pochodzenie zapachu spalonego plastiku w Twoim Volkswagenie Golfie . Teraz, gdy znasz już różne możliwe źródła tego zapachu, musimy tylko przeprowadzić kilka testów, aby wyeliminować ślady, które Cię nie dotyczą, i szybko rozwiązać problem. Jeśli Twój Volkswagen Golf pachnie gorąco, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł na ten temat.

  • Olej przekładniowy: Nic nie może być prostsze, otwórz korek oleju przekładniowego (kiedy jest zimny) i sprawdź, czy olej ma czerwonawy kolor i jest wystarczająco płynny. Jeśli odkryjesz w środku szczątki i jest ciemniej, czas to zmienić. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady z naszego artykułu, aby dowiedzieć się, jak wymienić olej w skrzyni biegów w Volkswagenie Golfie.
  • Pasek na akcesoria: Sprawdź wzrokowo, czy pasek na akcesoria nie jest w złym stanie, może również wydawać gwiżdżący dźwięk, jeśli jest w złym stanie. Nie myśl dwa razy, żeby to zmienić.
  • Węże: W przypadku węży należy wizualnie sprawdzić wszystkie węże, aby wykryć, czy są postrzępione lub stopione. Jeśli tak jest, wymień je.
  • Części karoserii: Ostatni element, który może wywoływać zapach plastiku lub spalonej gumy w Twoim Volkswagenie Golfie, czyli część karoserii, sprawdź wszystkie nadkola, o które żadna część się nie ociera

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf.

Ссылка на основную публикацию