Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Dlaczego mój Volkswagen Tiguan pachnie spalonym plastikiem?

Codzienna pielęgnacja samochodu to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić. Chociaż klasyczna rutynowa obsługa ma na celu zapewnienie płynnej pracy Twojego Volkswagena Tiguana, niektóre nieoczekiwane awarie mogą znacznie zwiększyć roczny budżet samochodu. W tym artykule przyjrzymy się Twojemu zmysłowi węchu i wskazówkom, które może Ci dać na temat możliwej awarii, dlatego nasz zespół stworzył ten artykuł, aby pomóc Ci w przypadku zauważenia zapach spalonego plastiku powodowany przez Twojego Volkswagena Tiguan . Aby pomóc Ci sprawdzić, czy nie jest to nic poważnego, najpierw przedstawimy różne rzeczy, które mogą powodować zapach spalonego plastiku w Twoim samochodzie, a następnie, w drugim kroku, jak zlokalizować przyczynę zapachu spalonego plastiku w Twoim Volkswagenie Tiguanie? .

Różne możliwe korzenie i ryzyko zapachu spalonego plastiku w Volkswagenie Tiguan

Treść naszego artykułu zaczynamy więc od różne możliwe korzenie zapachu spalonego plastiku w Volkswagenie Tiguan . Ogólnie rzecz biorąc, zauważenie zapachu plastiku lub gumy nigdy nie jest dobrym znakiem. Oczywiście ostatnie samochody są nim pełne i może to być oznaką poważnej awarii. Poniżej omówimy różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku:

  • Olej przekładniowy: To jest główne możliwe pochodzenie takiego zapachu. Oczywiście celem oleju przekładniowego lub przekładniowego jest smarowanie różnych elementów skrzyni biegów, aby wszystkie koła zębate i zębniki nie uległy uszkodzeniu, ma również drugi cel, jakim jest regulator temperatury. Niemniej jednak z czasem olej straci swoją wydajność i nie będzie smarował części samochodowych i również kontrolował temperatury, co spowoduje przegrzanie oleju i tym samym wydzielanie zapachu spalonego plastiku w Twoim Volkswagenie Tiguanie. Ryzykujesz zużycie skrzyni biegów, jeśli o nią nie zadbasz.
  • Pasek akcesoriów: Chociaż rzadziej, przy zużyciu może się zdarzyć, że pasek, który jest wykonany głównie z gumy, ulegnie degradacji i nie będzie się już obracał całkowicie wokół własnej osi. Z powodu tarcia, które spowoduje, że plastik nagrzeje się i wypali, reakcja ta spowoduje silny zapach spalonego plastiku lub gumy w bloku silnika Twojego Volkswagena Tiguan.
  • Wadliwe zużycie węża: Ten przypadek ma miejsce w szczególności w Volkswagenie Tiguanie, który zaczyna mieć kilka lat lub który długo nie toczył się. W rzeczywistości przechowywanie samochodu w sposób, w jaki można by sądzić, spowoduje szybsze zużywanie się plastikowych części samochodowych. Węże są pierwszymi dotkniętymi tym zjawiskiem. Guma będzie się stopniowo rozpadać, a wraz ze wzrostem ciepła krążącego w niej płynu może ulec stopieniu. Ryzyko tego problemu polega na zerwaniu paska pomocniczego.
  • Składnik ciała: Rzadziej spotykany, szczególnie obecny w Volkswagenach Tiguan, które doznały niewielkiego wstrząsu. Po zderzeniu przednim lub tylnym, nadkola, zderzaki lub inne plastikowe części karoserii, które mogły zostać wygięte, mogą ocierać się o jedno z Twoich kół i wydzielać zapach spalonego plastiku. Może to równie dobrze spowodować wstępne zużycie opon.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagen Tiguan?

Jak rozpoznać, skąd pochodzi zapach palącego się plastiku w Volkswagenie Tiguanie?

A teraz, aby zakończyć nasz artykuł, postaramy się Ci pomóc znajdź pochodzenie zapachu spalonego plastiku w Twoim Volkswagenie Tiguan . Teraz, gdy znasz już różne możliwe pochodzenie tego zapachu, musimy tylko przeprowadzić kilka testów, aby pozbyć się śladów, które Cię nie dotyczą, i szybko rozwiązać problem. Jeśli Twój Volkswagen Tiguan pachnie gorąco, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na ten temat.

  • Olej przekładniowy: Nic nie może być mniej skomplikowane, otwórz korek oleju przekładniowego (kiedy jest zimny) i sprawdź, czy olej ma czerwonawy kolor i jest wystarczająco płynny. Jeśli odkryjesz w środku zanieczyszczenia i jest ciemniej, czas je wymienić. Nie wahaj się zasięgnąć porady z naszego artykułu, aby określić, jak wymienić olej w skrzyni biegów w Volkswagen Tiguan.
  • Pasek akcesoriów: Sprawdź wzrokowo, czy pasek akcesoriów nie jest w złym stanie, może również wydawać gwiżdżący dźwięk, jeśli jest w złym stanie. Nie wahaj się go wymienić.
  • Węże: W przypadku węży należy wizualnie sprawdzić wszystkie węże, aby wykryć, czy nie są postrzępione lub stopione. Jeśli tak jest, wymień je.
  • Części karoserii: Ostatni element, który może powodować zapach plastiku lub spalonej gumy w Twoim Volkswagenie Tiguan, element nadwozia, sprawdź wszystkie nadkola, o które żaden element się nie ociera

    Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagena Tiguan, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Tiguan.

Ссылка на основную публикацию