Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Dlaczego moje BMW serii 7 pachnie spalonym plastikiem?

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest codzienne kontrolowanie swojego samochodu. Niemniej jednak konwencjonalna rutynowa obsługa ma na celu zapewnienie płynnej pracy Twojego BMW serii 7 w czasie, niektóre nieprzewidywalne awarie mogą znacznie zwiększyć roczny budżet samochodu. W tym artykule porozmawiamy o Twoim węchu i wskazówkach, jakie może Ci dać na temat możliwej awarii, dlatego nasz zespół stworzył tę stronę z treścią, aby pomóc Ci w przypadku wykrycia zapach spalonego plastiku pochodzący z Twojego BMW serii 7 . Aby pomóc Ci sprawdzić, czy to nic poważnego, najpierw przedstawimy różne rzeczy, które mogą generować zapach spalonego plastiku w Twoim samochodzie, a następnie, w drugim kroku, jak odkryć pochodzenie zapachu spalonego plastiku w Twoim BMW serii 7? .

Różne możliwe źródła i zagrożenia zapachem spalonego plastiku w BMW serii 7

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku w BMW serii 7 . Ogólnie rzecz biorąc, zauważenie zapachu plastiku lub gumy rzadko kiedy jest dobrym sygnałem. Rzeczywiście, nowoczesne samochody są nim pełne i może to być oznaką poważnej awarii. Poniżej omówimy różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku:

  • Olej przekładniowy: To najważniejsze możliwe źródło takiego zapachu. Rzeczywiście, celem oleju przekładniowego lub przekładniowego jest smarowanie różnych elementów skrzyni biegów, aby wszystkie koła zębate i zębniki nie były zepsute, ma również drugi cel, jakim jest regulator temperatury. Jednak na dłuższą metę olej straci swoją wydajność i nie będzie smarował części samochodowych ani również regulował temperatury, co spowoduje przegrzanie oleju i tym samym wydzielanie zapachu spalonego plastiku w Twoim BMW serii 7. Ryzykujesz zużycie skrzyni biegów, jeśli o nią nie zadbasz.
  • Pasek akcesoriów: Niemniej jednak rzadziej zdarza się, że wraz ze zużyciem pasek, który jest specjalnie wykonany z gumy, ulegnie pogorszeniu i nie będzie się już całkowicie obracał wokół własnej osi. Dzięki tarciu, które spowoduje, że plastik nagrzeje się i wypali, ta reakcja spowoduje silny zapach spalonego plastiku lub gumy w bloku silnika Twojego BMW serii 7.
  • Wadliwe zużycie węża: Ten przypadek ma miejsce w szczególności w BMW serii 7, które zaczynają mieć kilka lat lub które długo nie toczyły się. W rzeczywistości przechowywanie samochodu w przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, spowoduje, że plastikowe części samochodowe zużyją się szybciej. Węże są pierwszymi dotkniętymi tym zjawiskiem. Guma będzie się stopniowo rozpadać, a wraz ze wzrostem ciepła krążącego w niej płynu może ulec stopieniu. Ryzyko tego problemu polega na zerwaniu paska pomocniczego.
  • Składnik ciała: Rzadziej spotykany, szczególnie obecny w BMW serii 7, które przeszły mały szok. Po zderzeniu przednim lub tylnym, nadkola, zderzaki lub inne plastikowe części karoserii, które mogły zostać wygięte, mogą ocierać się o jedno z Twoich kół i wydzielać zapach spalonego plastiku. Może to również spowodować wstępne zużycie opon.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę światła mijania w moim Bmw Serie 7?

Jak dowiedzieć się, skąd pochodzi zapach palącego się plastiku w BMW serii 7?

A teraz, aby zakończyć naszą stronę z treścią, postaramy się Ci pomóc odkryj źródło zapachu palonego plastiku w swoim BMW serii 7 . Teraz, gdy znasz już różne możliwe pochodzenie tego zapachu, musimy tylko przeprowadzić kilka kontroli, aby wyeliminować ślady, które Cię nie dotyczą, i szybko naprawić problem. Jeśli Twoje BMW serii 7 pachnie gorąco, nie wahaj się przejrzeć naszą stronę z treścią na ten temat.

  • Olej przekładniowy: Nic nie może być prostsze, otwórz korek oleju przekładniowego (kiedy jest zimny) i sprawdź, czy olej ma czerwonawy kolor i jest wystarczająco płynny. Jeśli widzisz w środku zanieczyszczenia i jest ciemniej, czas to zmienić. Nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie treści, aby dowiedzieć się, jak wymienić olej w skrzyni biegów w BMW serii 7.
  • Pasek na akcesoria: Sprawdź wzrokowo, czy pasek na akcesoria nie jest w złym stanie, może również wydawać gwiżdżący dźwięk, jeśli jest w złym stanie. Nie wahaj się go zmienić.
  • Węże: W przypadku węży należy wizualnie sprawdzić wszystkie węże, aby sprawdzić, czy nie są postrzępione lub stopione. Jeśli tak jest, zmień je.
  • Części karoserii: Ostatni element, który może wywoływać zapach plastiku lub spalonej gumy w Twoim BMW serii 7, część karoserii, sprawdź wszystkie nadkola, o które żadna część się nie ociera

    Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW serii 7, przejdź do naszej kategorii BMW serii 7.

Ссылка на основную публикацию