Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Dlaczego moje BMW X5 pachnie spalonym plastikiem?

Pilnowanie samochodu przez cały czas to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić. Chociaż standardowa konserwacja ma na celu zapewnienie płynnej pracy Twojego BMW X5 w czasie, niektóre nieprzewidziane awarie mogą znacznie zwiększyć roczny budżet pojazdu silnikowego. W tym artykule przyjrzymy się Twojemu zmysłowi węchu i wskazówkom, które może Ci dać na temat możliwej awarii, dlatego nasz zespół napisał ten artykuł, aby pomóc Ci w przypadku wykrycia zapach spalonego plastiku pochodzący z Twojego BMW X5 . Aby pomóc Ci sprawdzić, czy to nic poważnego, najpierw podkreślimy różne rzeczy, które mogą powodować zapach spalonego plastiku w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, w drugim kroku, jak zlokalizować przyczynę zapachu spalonego plastiku w Twoim BMW X5? .

Różne możliwe źródła i ryzyko zapachu spalonego plastiku w BMW X5

Więc zaczynamy nasz artykuł od różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku w BMW X5 . Ogólnie rzecz biorąc, zauważenie zapachu plastiku lub gumy rzadko kiedy jest dobrym sygnałem. Prawdę mówiąc, nowoczesne samochody są nim pełne i może to być oznaką poważnej awarii. Poniżej omówimy różne możliwe źródła zapachu spalonego plastiku:

  • Olej przekładniowy: To najważniejsze możliwe źródło takiego zapachu. W rzeczywistości celem oleju przekładniowego lub przekładniowego jest smarowanie różnych elementów skrzyni biegów, aby wszystkie koła zębate i zębniki nie były zepsute, ma również drugi cel, jakim jest regulator temperatury. Niemniej jednak z czasem olej straci swoją skuteczność i nie będzie smarował części samochodowych, a także kontrolował temperaturę, co spowoduje przegrzanie oleju i tym samym wydzielanie zapachu spalonego plastiku w Twoim BMW X5. Ryzykujesz zużycie skrzyni biegów, jeśli o nią nie zadbasz.
  • Pasek akcesoriów: Chociaż jest to rzadsze, możliwe jest, że wraz ze zużyciem pasek, który jest wykonany głównie z gumy, pogorszy się i nie będzie się już całkowicie obracał wokół własnej osi. Z tarciem, które spowoduje, że plastik będzie się nagrzewał i wypalał, reakcja ta wygeneruje silny zapach spalonego plastiku lub gumy w bloku silnika Twojego BMW X5.
  • Wadliwe zużycie węża: Ten przypadek ma miejsce zwłaszcza w BMW X5, które zaczynają mieć kilka lat lub które długo nie toczyły się. W rzeczywistości przechowywanie samochodu w przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, spowoduje szybsze zużycie plastikowych części samochodowych. Węże są pierwszymi, których dotyczy to zjawisko. Guma będzie się stopniowo rozpadać, a wraz ze wzrostem ciepła krążącego w niej płynu może ulec stopieniu. Ryzyko tego problemu polega na zerwaniu paska pomocniczego.
  • Składnik ciała: Mniej ogólny, szczególnie obecny w BMW X5, które przeszły mały szok. Po zderzeniu przednim lub tylnym, nadkola, zderzaki lub inne plastikowe części karoserii, które mogły zostać wygięte, mogą ocierać się o jedno z Twoich kół i wydzielać zapach spalonego plastiku. Może to równie dobrze spowodować wstępne zużycie opon.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer BMW X5 ?

Jak dowiedzieć się, skąd pochodzi zapach palącego się plastiku w BMW X5?

A teraz, aby zakończyć nasz artykuł, postaramy się Ci pomóc zlokalizuj źródło zapachu spalonego plastiku w Twoim BMW X5 . Teraz, gdy znasz już różne możliwe przyczyny tego zapachu, musimy tylko przeprowadzić kilka kontroli, aby wyeliminować ślady, które cię nie dotyczą, i szybko rozwiązać problem. Jeśli Twoje BMW X5 pachnie gorąco, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć nasz artykuł na ten temat.

  • Olej przekładniowy: Nic nie może być mniej skomplikowane, otwórz korek oleju przekładniowego (kiedy jest zimny) i sprawdź, czy olej ma czerwonawy kolor i jest wystarczająco płynny. Jeśli odkryjesz w środku szczątki i jest ciemniej, czas to zmienić. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak wymienić olej w skrzyni biegów w BMW X5.
  • Pasek na akcesoria: Sprawdź wzrokowo, czy pasek na akcesoria nie jest w złym stanie, może również wydawać gwiżdżący dźwięk, jeśli jest w złym stanie. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby to zmienić.
  • Węże: W przypadku węży należy wizualnie sprawdzić wszystkie węże, aby wykryć, czy nie są postrzępione lub stopione. Jeśli tak jest, zmień je.
  • Części karoserii: Ostatni element, który może powodować zapach plastiku lub spalonej gumy w Twoim BMW X5, część karoserii, sprawdź wszystkie nadkola, o które żadna część się nie ociera

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące BMW X5, skonsultuj się z naszą kategorią BMW X5.

Ссылка на основную публикацию