Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Drgania przyśpieszające w Mercedesie Benz S Class, co robić ?

Bycie celem powtarzających się problemów w Twoim samochodzie jest szczególnie irytujące, a ponadto obciążenie finansowe, jakie oznaczają te komplikacje, należy również dodać czas stracony na niesprawnym Mercedesie Klasy S oraz czas poświęcony na identyfikację i naprawę awarii. Z drugiej strony niektóre problemy są mniej poważne niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Dzisiaj przyjrzymy się problemowi, który może dotknąć każdego, postrzegającego wibracje przy przyspieszaniu w Mercedesie Benz S Class. Ten problem może być czasami trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Zaczniemy więc nasz artykuł od pochodzenia tych drgań w Mercedes Benz S Class, a następnie rozwiązaniami, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te drgania.

Dlaczego mój Mercedes Benz S Class wytwarza wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc nasz artykuł od genezy tego rodzaju problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość mocno eksploatowany, może naturalnie wibrować, nie stanowiąc problemu. Duże silniki wysokoprężne, zwłaszcza te o dużym momencie obrotowym, mogą powodować tego rodzaju dyskomfort, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Mercedes Benz S Class

Czuję wibracje w moim Mercedesie Benz S Class tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszy przypadek w tym artykule. Prosty fakt, że przechodzisz drżenie na Twoim Mercedesie S Class podczas faz przyspieszania, w tej sytuacji będziesz musiał zbadać stan różnych części, ponieważ duża liczba elementów może być źródłem tych wibracji i nawet jeśli masz nieszczęście, połączenie kilku z nich może być również możliwe, oto lista części, które mogą być zaniepokojone.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka w Twoim Mercedesie klasy S jest uszkodzona, może wywoływać wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest uruchomiony.
 • Czujnik ciśnienia turbosprężarki: ten czujnik zarządza ciśnieniem wywieranym w turbosprężarce w Twoim samochodzie, a jeśli zawiedzie, może zakłócić działanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz poczuć podczas przyspieszania Mercedes Benz S Class.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, wynik będzie podobny, zasilanie turbo będzie zakłócone, a jego wydajność również. Pamiętaj, aby wizualnie sprawdzić ich stan.

Mam wibracje w moim Mercedesie Benz S Class podczas przyspieszania i zwalniania

Przyjrzymy się teraz sytuacji, w której poczujesz wibracje swojego Mercedesa Benz Klasy S podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli drgania poczujesz tylko na biegu jałowym w swoim Mercedes Benz S Class, przejrzyj nasz artykuł poświęcony temu problemowi, aby rozwiązać swój problem. Jeśli alternatywnie zauważysz, że Twój Mercedes Benz S Class wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas postoju, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który zarządza powrotem spalin dla norm zanieczyszczeń, może się zabrudzić i zakłócić odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Mercedes Benz S Class podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje rozładowanie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi efektywną pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie pracuje efektywnie.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, jeśli filtr jest zatkany, nie pozwoli na skuteczne przepłynięcie paliwa, a tym samym zakłóci osiągi Twojego Mercedesa Benz Klasy S, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik podnośnika szyb w Mercedesie Classe S ?

Oto najważniejsze motywy Mercedes Benz S Class, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Mercedesie Benz S Class? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej sekcji, przedstawimy Ci dostępne odpowiedzi, aby poradzić sobie z tymi wstrząsami w samochodzie, gdy przyspieszasz. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w zależności od zaangażowanej części:

 • Turbo: Jeśli twoja turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje, gdy przyspieszasz Mercedes Benz S Class, dobrze będzie kontrolować wszystkie dołączone do niej części, ponieważ wymiana kompletnego turbo to duży budżet i generalnie problem nie wynika konkretnie z turbo. Więc pamiętaj, aby zbadać swój czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swój Mercedes Benz S Class do swojego warsztatu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że często jest łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz do niego zajrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z naszym artykułem na temat czyszczenia zaworu EGR Mercedes Benz S Class.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo delikatne części i kilka szkodliwych cząsteczek może wystarczyć, aby zakłócić ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do profesjonalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy wymienić go na nowy.
Weiterlesen:
GPS Mercedes Benz S Class nie działa Mercedes Benz S Class

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do odkrycia przyczyny wibracje podczas przyspieszania w Twoim Mercedesie Benz S Class. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych czynności, nie wahaj się udać się do mechanika samochodowego.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mercedes Benz S Class, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mercedes Benz S Class.

Ссылка на основную публикацию