Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Drgania przyspieszające w Dodge Durango, co robić ?

Napotkanie problemów w Twoim samochodzie jest szczególnie irytujące, ponadto do strony finansowej, którą te obawy stanowią, należy również dodać czas stracony na niedziałającym Dodge Durango oraz czas poświęcony na wykrycie i rozwiązanie usterki. Niemniej jednak niektóre problemy są mniej dotkliwe niż inne, co nie znaczy, że nas nie martwią. Dzisiaj przyjrzymy się problemowi, który może przydarzyć się każdemu z nas, mając wibracje przy przyspieszaniu w Dodge Durango. Ten problem może być w niektórych przypadkach trudny do zauważenia, ale należy się nim zająć. Konsekwentnie zaczniemy naszą treść od źródeł tych drgań w Dodge Durango, a następnie od rozwiązań, które musisz zmniejszyć lub zatrzymać te wstrząsy.

Dlaczego mój Dodge Durango wytwarza wibracje podczas przyspieszania?

Zacznijmy więc naszą treść od źródeł tego typu problemów w Twoim samochodzie. Powinieneś już wiedzieć, że silnik, zwłaszcza jeśli jest stary lub był dość często używany, może naturalnie wibrować, nie będąc za tym problemem. Duże silniki wysokoprężne, zwłaszcza te o dużym momencie obrotowym, mogą wywoływać tego rodzaju wrażenie, zarówno na biegu jałowym, jak i podczas przyspieszania.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Dodge Durango nie działa

Czuję wibracje w moim Dodge Durango tylko podczas przyspieszania

Weźmy dla nas najciekawszą okoliczność w tej treści. Prosty fakt, który czujesz drżenie na Dodge Durango podczas faz przyspieszania, w tym scenariuszu będziesz musiał zbadać stan różnych elementów, ponieważ różne elementy mogą znajdować się na początku tych wibracji i niezależnie od pecha połączenie kilku z nich może być również możliwe, oto lista części, które może być zaangażowany.

 • Turbo: Jeśli turbosprężarka Twojego Dodge Durango jest uszkodzona, może powodować wibracje, które poczujesz, gdy przyspieszasz w momencie, gdy jest włączone.
 • Czujnik ciśnienia doładowania: ten czujnik kontroluje ciśnienie wywierane w turbosprężarce w Twoim samochodzie, jeśli zawiedzie, może zakłócić zachowanie turbosprężarki i wywołać wibracje, które możesz poczuć podczas przyspieszania Twojego Dodge Durango.

  .

 • Jeśli turbosprężarka zostanie przebita lub uszkodzona, efekt końcowy będzie podobny, zasilanie turbosprężarki zostanie przerwane, a jego zachowanie również. Pamiętaj, aby wizualnie zbadać ich stan.

Czuję wibracje w moim Dodge Durango przy przyspieszaniu i zwalnianiu

Skoncentrujemy się teraz na scenariuszu, w którym poczujesz wibracje swojego Dodge Durango podczas przyspieszania, ale także na biegu jałowym. Jeśli poczujesz wibracje tylko podczas jazdy na biegu jałowym swojego Dodge Durango, przeczytaj nasze treści dotyczące tego problemu, aby rozwiązać swój problem. Jeśli z drugiej strony zdasz sobie sprawę, że Twój Dodge Durango wibruje podczas przyspieszania, ale także podczas postoju, oto lista elementów do sprawdzenia:

 • Zawór EGR: W rzeczywistości ten zawór, który kontroluje powrót spalin dla standardów zanieczyszczeń, może się zabrudzić i wpłynąć na odprowadzanie spalin, co może powodować wibracje Dodge Durango podczas przyspieszania, ale także podczas postoju.
 • Wtryskiwacze: Twoje wtryskiwacze, które kontrolują przepływ mieszanki paliwowo-powietrznej, mogą być brudne lub uszkodzone, co spowoduje wydobycie niewłaściwej ilości mieszanki, a tym samym uniemożliwi efektywną pracę bloku silnika, możliwe jest nawet, że jeden lub więcej cylindrów nie jest działa poprawnie.
 • Filtr paliwa: Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy, zatkany filtr nie pozwoli na prawidłowy przepływ paliwa, co wpłynie na osiągi Twojego Dodge Durango, aż do powstania wibracji podczas przyspieszania.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Dodge Durango?

Oto najważniejsze wyzwalacze Dodge Durango, który wibruje przy przyspieszaniu

Co mogę zrobić, aby zatrzymać wibracje podczas przyspieszania w moim Dodge Durango? Co mogę zrobić?

Na koniec, w tej ostatniej sekcji przedstawimy Ci dostępne rozwiązania, które pomogą Ci poradzić sobie z tymi wstrząsami w Twoim samochodzie podczas przyspieszania. Oto najlepsze podejście do przyjęcia w oparciu o komponent, którego to dotyczy:

 • Turbo: Jeśli twoje turbosprężarka uruchamia wszystkie te wibracje podczas przyspieszania Dodge Durango, dobrze będzie, abyś kontrolował wszystkie powiązane z nim części, ponieważ wymiana kompletnego turbosprężarki to duży budżet i przez większość czasu problem nie pojawia się dokładnie z turbo. Więc upewnij się, że sprawdziłeś swój czujnik ciśnienia turbo, twój przepływomierz, zawór EGR i węże twojej turbo. W przeciwnym razie zabierz swojego Dodge Durango do swojego garażu.
 • Zawór EGR: Zawór EGR ma tę zaletę, że jest często łatwo dostępny i łatwy do demontażu/czyszczenia. Zawsze możesz go obejrzeć i wyczyścić, w tym celu zapoznaj się z treścią dotyczącą czyszczenia zaworu EGR Dodge Durango.
 • Wtryskiwacze: Wtryskiwacze to bardzo delikatne części i kilka zanieczyszczeń może wystarczyć, aby wpłynąć na ich działanie. Użyj dodatku do paliwa, aby po prostu wyczyścić wtryskiwacze, jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał udać się do profesjonalisty.
 • Filtr paliwa: Jeśli jest to filtr paliwa, po prostu go wymień. Filtr paliwa nie czyści się sam, więc jeśli jest zatkany, wystarczy go wymienić na nowy.
Weiterlesen:
Dodge Durango, który przyspiesza samotnie

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do zlokalizowania źródła wibracje przy przyspieszaniu w Twoim Dodge Durango. Jeśli nie czujesz się na siłach do wykonania pewnych procedur, nie wahaj się udać się do swojego technika.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Dodge Durango, zajrzyj do kategorii Dodge Durango.

Ссылка на основную публикацию