Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Fiat Grande Punto, KTÓRE mają problemy z pracą na biegu jałowym

Jeśli martwisz się o swój pojazd silnikowy, trafiłeś na właściwą stronę internetową i tak, za pośrednictwem tej strony chcemy wspierać Cię w rozwiązywaniu drobnych problemów, które może powodować Twój Fiat Grande Punto. Sprawdzimy teraz Twoje Fiat Grande Punto, który nie pracuje efektywnie , które mogą być prawie niewidoczne i często oznaczają awarię niezbędnych części, ale nie jest to problem, który może pozostać niezauważony. W związku z tym bardzo ważne jest, abyś się tym zajął i postąpiłeś słusznie, zaczynając szukać rozwiązania problemu. Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw przyjrzymy się niektórym punktom, na które należy zwrócić uwagę w przypadku Fiata Grande Punto, który nie pracuje na biegu jałowym, a na końcu niektóre części, które mogą być przyczyną niepracującego Fiata Grande Punto.

Fiat Grande Punto, KTÓRY NIE BĘDZIE EFEKTYWNIE BĘDZIE NA BAZIE: RYZYKO I PRZEGLĄDY WSTĘPNE DO WYKONANIA

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że twoje Fiat Grande Punto iddle nie trzyma się prawidłowo , jeśli jest niespokojny, ryzykujesz przedwczesne uszkodzenie części pojazdu mechanicznego. Generalnie szacuje się, że prędkość biegu jałowego Twojego Fiata Grande Punto powinna wynosić od 750 do 900 obr./min. Jeśli Twój Fiat Grande Punto nie pracuje na biegu jałowym lub prędkość biegu jałowego jest niestabilna, można to zauważyć po umiarkowanych wahaniach prędkości biegu jałowego Twojego Fiata Grande Punto od 100 obr./min do prędkości biegu jałowego jednostki silnika.

Weiterlesen:
W moim Fiacie Grande Punto lampka kontrolna pasa bezpieczeństwa pozostaje zapalona

Teraz przyjrzymy się bliżej punktom kontrolnym, które należy sprawdzić, aby zorientować się, dlaczego Twój Fiat Grande Punto nie stoi na biegu jałowym:

  • Wydanie elektroniczne: Niezależnie od tego, czy jest to problem z ECU, czy z czujnikiem, możesz mieć problem z jednostką silnika w swoim ECU, zbadaj go za pomocą narzędzia diagnostycznego, a jeśli tak, skoncentruj się na usterce elektrycznej, może to oznaczać, że Twój Fiat Grande Punto nie pracuje na biegu jałowym i jest powodowany przez jedną z tych anomalii.
  • Analiza spalin: Jeśli zauważysz czarny dym, powinien to wskazywać na problem ze spalaniem lub wlotem. Jeśli rozpoznasz białe opary, prawdopodobnie jest to spowodowane wodą wewnątrz cylindrów, uważaj na uszczelkę głowicy!
  • Badanie bloku silnika: Upewnij się, że dobrze sprawdziłeś wszystkie węże Twojego Fiata Grande Punto, złącza elektryczne, czujniki, zwykły otwór w wężu lub odłączony kabel mogą być przyczyną Twoich obaw.

Fiat Grande Punto, KTÓRY NIE BĘDZIE BEZCZYNNY: KOMPONENTY, KTÓRE MOGĄ TO POWODOWAĆ

W tej sekcji przyjrzymy się teraz częściom, które mogą sprawić, że Twój Fiat Grande Punto zacznie działać w zwolnionym tempie. Najpierw skoncentrujemy się na obawach pochodzenia elektrycznego, a następnie na tych związanych z dopuszczeniem Twojego Fiata Grande Punto.

Fiat Grande Punto NA BIEGU JAŁOWYM NIESTABILNY ZE WZGLĘDU NA AWARIĘ ELEKTRYCZNĄ

  • Jednym z najbardziej ogólnych czynników, przez które Twój Fiat Grande Punto nie będzie pracował na biegu jałowym, jest uszkodzenie, zabrudzenie lub po prostu złe podłączenie jednego z czujników do zasilania. W tym artykule znajduje się lista najważniejszych rzeczy, które powinieneś sprawdzić, jeśli kiedykolwiek wystąpiła usterka na ECU. Sprawdź czujnik temperatury, przepływomierz powietrza i sondy lambda (w sumie 2).
  • Problemy z czujnikami: Podobnie jak w przypadku czujników, jest więcej niż prawdopodobne, że prosty uszkodzony czujnik jest źródłem twojego biegu jałowego, które nie pasuje do Fiata Grande Punto. Dlatego sprawdź czujnik wałka rozrządu i górny czujnik martwego punktu.
  • Kłopoty z ECU: W końcu Twój ECU może być przyczyną Twoich problemów z Fiatem Grande Punto. Może to być spowodowane usterką elektryczną lub problemem z oprogramowaniem, w każdym razie udaj się do warsztatu w celu przeprogramowania lub sprawdzenia połączeń.
  • Sprawdź alternator, który, jeśli jest słaby, może być przyczyną problemu.
Weiterlesen:
Dlaczego mój Fiat Grande Punto pachnie spalonym plastikiem?

Fiat Grande Punto Zwolnił NIESTABILNIE Z POWODU WCIĄGANIA

Na koniec, w tym artykule przedstawiono możliwe motywy, dla których Twój Fiat Grande Punto nie nadąża, gdy nie pracuje, z powodu problemu z wlotem.

  • Problem z wlotem paliwa: Twoja pompa wtrysku paliwa lub wtryskiwacze mogą być zatkane. Sprawdź również czujniki ciśnienia, które są głównymi przyczynami tego rodzaju problemów w Fiacie Grande Punto.
  • Problem z korpusem przepustnicy: Chociaż powszechnie spotykany w silnikach benzynowych, korpus przepustnicy może być wyzwalaczem, gdy Fiat Grande Punto nie pracuje na biegu jałowym, spróbuj to sprawdzić.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Fiata Grande Punto, przejdź do naszej kategorii Fiat Grande Punto.

Ссылка на основную публикацию