Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik na Seat Ateca?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste problemy, możesz zacząć kwestionować, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym poście pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik Seata Ateca, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw zilustrujemy funkcję startera, a następnie: gdzie jest starter w Seatie Ateca , a na koniec jak wymienić rozrusznik w samochodzie.

Funkcja rozrusznika w Twoim Seat Ateca

Tę treść zaczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twoim Seat Ateca. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Jest zbudowany z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Seat Ateca i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Seata Ateca i wytworzy wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie bezpośrednio stykać się z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Seat Ateca?

Gdzie jest starter w Seatie Ateca?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Seatie Ateca? Łatwo jest znaleźć starter, oczywiście jest to duża część, która prawie zawsze będzie znajdować się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika samochodu.

Lokalizacja startera na tradycyjnym Seatie Ateca

Pierwsza i najbardziej podstawowa okoliczność, gdzie znaleźć rozrusznik Seata Ateca z konwencjonalnym silnikiem (w domyśle bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególne działanie, aby uruchomić silnik twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do Seat Ateca ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Seat Ateca . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników zbudowanych z systemem start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Seat Ateca może być dołączony do alternatora, nazywa się go wtedy rozrusznikiem-alternatorem, aby odkryć to nie mniej trudne, zidentyfikować pasek pomocniczy i powinieneś odkryć duży blok rozrusznika .

Jak wymienić rozrusznik w Seat Ateca?

Na koniec dość szybko opiszemy, jak wymienić rozrusznik w Seat Ateca. Proces ten niekoniecznie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które mają najmniejszą prostą wiedzę mechaniczną i dostosowane narzędzia. Trzymaj się poniżej głównych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w Twoim Seat Ateca, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, która wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Seat Ateca, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, konieczne może być usunięcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Seata Ateca ?

Aby dowiedzieć się więcej o Seat Ateca, spójrz na kategorię Seat Ateca.

Ссылка на основную публикацию