Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik na volvo xc70 ?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć regularne komplikacje, możesz zacząć kwestionować, szczególnie, czy Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik volvo xc70, pomoże to naprawić komplikacje związane z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy rolę startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w volvo xc70 , a na koniec jak wymienić rozrusznik w samochodzie.

Cel rozrusznika w Twoim volvo xc70

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia roli rozrusznika w Twoim volvo xc70. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego volvo xc70 i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika alternatora.

  Jednostka silnikowa: Najważniejszy element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego volvo xc70 i wytworzy wystarczającą prędkość do uruchomienia jednostki silnikowej.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w volvo xc70?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w volvo xc70? Znalezienie startera jest dość łatwe, oczywiście jest to duża część, która prawie zawsze będzie znajdowała się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik samochodu.

Lokalizacja rozrusznika na tradycyjnym volvo xc70

Pierwsza i najczęstsza okoliczność, gdzie znaleźć rozrusznik volvo xc70 z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić jednostkę silnika twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim volvo xc70?

Lokalizacja rozrusznika do volvo xc70 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego volvo xc70 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki wyposażone w system start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego volvo xc70 może być wbudowany w alternator, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby znaleźć nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w volvo xc70?

Na koniec dość szybko wyjaśnimy, jak wymienić rozrusznik w volvo xc70. Ta procedura niekoniecznie jest skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które posiadają minimalną podstawową wiedzę mechaniczną i przystosowany sprzęt. Wykonaj poniżej główne kroki, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz baterię w swoim volvo xc70, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie zawartości, która wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego volvo xc70, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne będzie wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące volvo xc70, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii volvo xc70.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector