Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w BMW X3 ?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć się martwić, szczególnie, jeśli Twój pojazd silnikowy nie uruchomi się. W tym poście pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik BMW X3, pomoże Ci to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy rolę startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w BMW X3 i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Cel rozrusznika w Twoim BMW X3

Tę treść zaczynamy od wyszczególnienia roli rozrusznika w Twoim BMW X3. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego BMW X3 i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego BMW X3 i wytworzy wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, jest to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Okno zablokowało się w BMW X3, co mogę zrobić ?

Gdzie jest rozrusznik w BMW X3?

Teraz, gdy już szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik na bazie BMW X3? Znalezienie startera jest dość łatwe, tak naprawdę jest to duży element, który prawie cały czas będzie znajdował się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym BMW X3

Pierwszy i najbardziej podstawowy przypadek, gdzie znaleźć rozrusznik BMW X3 z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić silnik pojazdu silnikowego, do tego musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do BMW X3 z funkcją start i stop

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego BMW X3 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego BMW X3 może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby znaleźć nic prostszego, zidentyfikować pasek pomocniczy i powinieneś odkryć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w BMW X3?

Na koniec dość szybko opiszemy, jak wymienić rozrusznik w BMW X3. Ta procedura nie jest w rzeczywistości skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które mają najmniejszą podstawową wiedzę mechaniczną i przystosowane narzędzia. Trzymaj się poniżej głównych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim BMW X3, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszych treściach, które wskazują, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego BMW X3, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie instalacji, aby uniknąć pomyłki przy ponownym montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Jak zmienić światło postojowe w moim BMW X3?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące BMW X3, skonsultuj się z naszą kategorią BMW X3.

Ссылка на основную публикацию