Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Chevrolecie Trax?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste problemy, możesz zacząć kwestionować, zwłaszcza jeśli Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Chevroleta Trax, pomoże Ci to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy rolę startera, a następnie gdzie jest rozrusznik Chevroleta Trax i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Rola rozrusznika w Twoim Chevrolecie Trax

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyszczególnienia roli rozrusznika w Twoim Chevrolecie Trax. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Chevroleta Trax i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element alternatora, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Chevroleta Trax i wytwarzał wystarczającą prędkość, aby uruchomić silnik.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie bezpośrednio stykać się z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Jak otworzyć Chevroleta Traxa z rozładowanym akumulatorem?

Gdzie jest rozrusznik w Chevrolecie Trax?

Teraz, gdy już szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik oparty na Chevrolecie Trax? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie cały czas będzie znajdować się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Chevrolecie Trax

Pierwszy i najbardziej ogólny przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Chevroleta Trax z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić silnik pojazdu silnikowego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a silnikiem.

Umiejscowienie rozrusznika do Chevroleta Trax ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Chevroleta Trax . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników zbudowanych z systemem start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego Chevroleta Trax może być dołączony do alternatora, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby znaleźć nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży blok rozrusznika .

Jak zmienić rozrusznik w Chevrolecie Trax?

Na koniec pokażemy Ci całkiem szybko, jak zmienić rozrusznik w Chevrolet Trax. Proces ten niekoniecznie jest skomplikowany, mogą go rozważyć osoby, które posiadają minimum podstawowego doświadczenia mechanicznego i przystosowany sprzęt. Trzymaj się poniżej głównych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Chevrolet Trax, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z zawartością, która wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Chevroleta Trax, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, konieczne może być usunięcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Chevroleta Trax

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Chevroleta Trax, spójrz na kategorię Chevrolet Trax.

Ссылка на основную публикацию