Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Citroen C-crosser ?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć się zastanawiać, zwłaszcza jeśli Twój pojazd nie chce się uruchomić. W tym poście pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik Citroena C-crossera, pomoże to rozwiązać Twoje komplikacje związane z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw podsumujemy cel przystawki, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Citroenie C-crosserze i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Funkcja rozrusznika w Twoim Citroen C-crosser

Ten artykuł zaczynamy od wyszczególnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim Citroen C-crosser. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Jest zbudowany z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Citroena C-crosser i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Citroena C-crossera i zapewni wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie bezpośrednio stykać się z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Citroen C-crosser?

Gdzie jest rozrusznik w Citroenie C-crosserze?

Teraz, gdy już opisaliśmy szybko, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Citroenie C-crosserze? Zlokalizowanie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie zawsze będzie umieszczona w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika pojazdu silnikowego.

Umiejscowienie rozrusznika w tradycyjnym Citroen C-crosser

Pierwsza i najbardziej podstawowa okoliczność, w której należy zlokalizować rozrusznik Citroena C-crossera z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określoną funkcję, aby uruchomić silnik pojazdu silnikowego, do tego musi być zawsze w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do Citroena C-crossera ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Citroena C-crossera . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki zbudowane z systemem start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Citroena C-crosser może być dołączony do alternatora, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby go zlokalizować, nie jest to łatwiejsze, znajdź pasek akcesoriów i powinieneś odkryć duży rozrusznik blok.

Jak zmienić rozrusznik w Citroenie C-crosserze?

Na koniec dość szybko opiszemy, jak zmienić rozrusznik w Citroen C-crosser. Proces ten niekoniecznie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które mają najmniejszą prostą wiedzę mechaniczną i przystosowany sprzęt. Przestrzegaj poniższych głównych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Citroen C-crosser, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem, który wskazuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, zwykle będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć przewody zasilające od rozrusznika Twojego Citroena C-crossera, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, może być konieczne usunięcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Citroen C-crosser

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Citroen C-crosser, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen C-crosser.

Ссылка на основную публикацию