Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Citroen C-zero ?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zacznie mieć regularne komplikacje, możesz zacząć się martwić, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Citroena C-zero, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw podsumujemy cel startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Citroenie C-zero i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Cel rozrusznika w Twoim Citroenie C-zero

Ten artykuł zaczynamy od wyszczególnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim Citroenie C-zero. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Citroena C-zero i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Citroena C-zero i zapewni wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Jak wymienić baterię w kluczyku Citroen C-zero?

Gdzie jest rozrusznik w Citroenie C-zero?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik na bazie Citroena C-zero? Znalezienie startera jest dość łatwe, oczywiście jest to duży element, który prawie cały czas będzie umieszczany w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika pojazdu silnikowego.

Umiejscowienie rozrusznika w tradycyjnym Citroenie C-zero

Pierwszy i najbardziej podstawowy przypadek, gdzie znaleźć rozrusznik Citroena C-zero z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególne działanie, aby uruchomić silnik pojazdu mechanicznego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a silnikiem.

Umiejscowienie rozrusznika do Citroena C-zero ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja rozrusznika Twojego Citroena C-zero . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w start i stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Citroena C-zero może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem. blok startowy.

Jak zmienić rozrusznik w Citroen C-zero?

Na koniec dość szybko wyjaśnimy, jak zmienić rozrusznik w Citroenie C-zero. Proces ten właściwie nie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które posiadają minimum podstawowego doświadczenia mechanicznego i przystosowane narzędzia. Przestrzegaj poniżej najważniejszych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Citroen C-zero, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym artykułem, który wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, zwykle będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Citroena C-zero, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne będzie wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep w Citroen C-zero ?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Citroena C-zero, przejdź do naszej kategorii Citroen C-zero.

Ссылка на основную публикацию