Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Citroen Jumpy 2 ?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć się zastanawiać, szczególnie, czy Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym poście nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Citroena Jumpy 2, pomoże to naprawić komplikacje zapłonu. Aby to zrobić, najpierw opiszemy funkcję startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Citroen Jumpy 2 i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Funkcja rozrusznika w Twoim Citroen Jumpy 2

Ten artykuł zaczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twoim Citroen Jumpy 2. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Citroen Jumpy 2 i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika alternatora.

  Jednostka silnika: Najważniejszym elementem Twojego alternatora jest ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Citroena Jumpy 2 i generował prędkość wystarczającą do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, jest to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala na przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Citroena Jumpy

Gdzie jest rozrusznik w Citroen Jumpy 2?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik na bazie Citroena Jumpy 2? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Citroen Jumpy 2

Pierwsza i najbardziej podstawowa okoliczność, w której można znaleźć rozrusznik Citroena Jumpy 2 z konwencjonalnym silnikiem (dorozumianym bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególny cel, aby uruchomić jednostkę silnika pojazdu silnikowego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a jednostką silnika.

Lokalizacja rozrusznika do Citroena Jumpy 2 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja rozrusznika Twojego Citroen Jumpy 2 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki wyposażone w system start-stop, a dobry ich element będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego Citroena Jumpy 2 może być wbudowany w alternator, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby to odkryć nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży blok startowy.

Jak wymienić rozrusznik w Citroen Jumpy 2?

Na koniec opiszemy Wam dość szybko, jak zmienić rozrusznik w Citroen Jumpy 2. Ten proces nie jest właściwie trudny, mogą go rozważyć osoby, które mają minimalną podstawową wiedzę mechaniczną i przystosowany sprzęt. Przestrzegaj poniższych głównych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Citroen Jumpy 2, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule, który wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będą 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Citroen Jumpy 2, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, będziesz musiał wyjąć części samochodowe, takie jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
GPS Citroen Jumpy 2 nie działa Citroen Jumpy 2

Jeśli chcesz więcej przewodników po Citroen Jumpy 2, przejdź do naszej kategorii Citroen Jumpy 2.

Ссылка на основную публикацию