Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Citroenie Ds4 ?

Kiedy twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zacznie mieć regularne problemy, możesz zacząć spekulować, zwłaszcza jeśli twój samochód nie chce się uruchomić. W tym poście nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Citroena Ds4, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw zilustrujemy cel przystawki, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Citroenie Ds4 , a na koniec jak zmienić rozrusznik w samochodzie.

Rola rozrusznika w Twoim Citroenie Ds4

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim Citroenie Ds4. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Citroena Ds4 i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika alternatora.

  Jednostka silnika: Główny element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Citroena Ds4 i wygeneruje wystarczającą prędkość, aby uruchomić jednostkę silnika.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory Citroen Ds4 ?

Gdzie jest rozrusznik w Citroenie Ds4?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Citroenie Ds4? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie zawsze będzie umieszczona w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika samochodu.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Citroenie Ds4

Pierwszy i najczęstszy przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Citroena Ds4 z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określoną funkcję, aby uruchomić jednostkę silnika Twojego samochodu, do tego musi być stale w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Lokalizacja rozrusznika do Citroena Ds4 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja rozrusznika Twojego Citroena Ds4 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a znaczna część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Citroena Ds4 może być dołączony do alternatora, jest on wtedy nazywany rozrusznikiem-alternatorem, aby znaleźć to nie mniej trudne, znajdź pasek akcesoriów i powinieneś zobaczyć duży blok rozrusznika .

Jak zmienić rozrusznik w Citroenie Ds4?

Na koniec dość szybko pokażemy Ci, jak zmienić rozrusznik w Citroenie Ds4. Proces ten niekoniecznie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które mają minimum prostego doświadczenia mechanicznego i przystosowany sprzęt. Przestrzegaj poniższych głównych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Citroenie Ds4, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie z zawartością, która szczegółowo opisuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Citroena Ds4, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Citroena Ds4 ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Citroena Ds4, przejdź do naszej kategorii Citroen Ds4.

Ссылка на основную публикацию