Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Fiacie Scudo?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste problemy, możesz zacząć kwestionować, zwłaszcza jeśli Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Fiata Scudo, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw zilustrujemy cel przystawki, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Fiacie Scudo i wreszcie, jak zmienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Funkcja rozrusznika w Twoim Fiacie Scudo

Ten artykuł zaczynamy od wyjaśnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim Fiacie Scudo. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Fiata Scudo i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika Twojego alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Fiata Scudo i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Fiacie Scudo ?

Gdzie jest rozrusznik w Fiacie Scudo?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Fiacie Scudo? Znalezienie rozrusznika jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie cały czas będzie umieszczany w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Fiacie Scudo

Pierwszy i najbardziej ogólny przypadek, gdzie znaleźć rozrusznik Fiata Scudo z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególną funkcję, aby uruchomić silnik pojazdu mechanicznego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do Fiata Scudo ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Fiata Scudo . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a dobry ich element będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Fiata Scudo może być zintegrowany z alternatorem, wtedy jest on znany jako rozrusznik-alternator. blok startowy.

Jak wymienić rozrusznik w Fiacie Scudo?

Na koniec dość szybko wyjaśnimy, jak zmienić rozrusznik w Fiacie Scudo. Proces ten niekoniecznie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które posiadają minimum podstawowej wiedzy mechanicznej i przystosowane narzędzia. Wykonaj poniżej główne kroki, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Fiacie Scudo, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule, który szczegółowo opisuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Fiata Scudo, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, może być konieczne usunięcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Problem z migaczem Fiat Scudo, co robić ?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Fiacie Scudo, przejdź do naszej kategorii Fiat Scudo.

Ссылка на основную публикацию