Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Ford Edge?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć regularne komplikacje, możesz zacząć się zastanawiać, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Ford Edge, pomoże to naprawić komplikacje związane z zapłonem. Aby to zrobić, najpierw podsumujemy funkcję startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Ford Edge i wreszcie jak wymienić rozrusznik w samochodzie.

Funkcja rozrusznika w Twoim Ford Edge

Tę treść zaczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twoim Ford Edge. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Ford Edge i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Ford Edge i wytwarzał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie bezpośrednio stykać się z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Ford Edge, co robić ?

Gdzie jest rozrusznik w Ford Edge?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik oparty na Ford Edge? Zlokalizowanie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie cały czas będzie umieszczana w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik samochodu.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Ford Edge

Pierwsza i najbardziej ogólna okoliczność, gdzie należy zlokalizować rozrusznik Ford Edge z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić silnik twojego samochodu, do tego musi być stale w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do Ford Edge ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Ford Edge . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki wyposażone w system start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego Ford Edge może być dołączony do alternatora, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby go zlokalizować nie mniej trudne, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży blok rozrusznika .

Jak wymienić rozrusznik w Ford Edge?

Na koniec dość szybko wyjaśnimy, jak wymienić rozrusznik w Ford Edge. Ta procedura niekoniecznie jest trudna, mogą ją rozważyć osoby, które posiadają minimum prostej wiedzy mechanicznej i przystosowany sprzęt. Wykonaj poniżej najważniejsze kroki, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Ford Edge, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami, które wskazują, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Ford Edge, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, będziesz musiał wyjąć części samochodowe, takie jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Ford Edge?

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Ford Edge, spójrz na kategorię Ford Edge.

Ссылка на основную публикацию