Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Ford Flex?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć zastanawiać się, czy Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik Ford Flex, pomoże Ci to naprawić komplikacje zapłonu. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy rolę startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Ford Flex i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Rola rozrusznika w Twoim Ford Flex

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyszczególnienia roli rozrusznika w Twoim Ford Flex. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który działa jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Ford Flex i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Ford Flexa i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, jest to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala na przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Ford Flex?

Gdzie jest rozrusznik w Ford Flex?

Teraz, gdy już szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Ford Flex? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Ford Flex

Pierwszy i najbardziej ogólny przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Ford Flex z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określoną funkcję, aby uruchomić silnik pojazdu silnikowego, do tego musi być zawsze w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do Ford Flex z funkcją start i stop

A teraz drugi możliwa lokalizacja rozrusznika Twojego Ford Flex . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki zbudowane z systemem start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Ford Flex może być wbudowany w alternator, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby znaleźć nic prostszego, zidentyfikować pasek pomocniczy i powinieneś odkryć duży blok rozrusznika .

Jak wymienić rozrusznik w Ford Flex?

Na koniec pokażemy Ci dość szybko, jak wymienić rozrusznik w Ford Flex. Ta procedura nie jest w rzeczywistości skomplikowana, mogą ją rozważyć osoby, które mają najmniejszą prostą wiedzę mechaniczną i przystosowane narzędzia. Wykonaj poniżej główne kroki, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Ford Flex, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią, która wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Ford Flexa, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, konieczne może być usunięcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Ford Flex

Aby dowiedzieć się więcej o Ford Flex, spójrz na kategorię Ford Flex.

Ссылка на основную публикацию