Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Ford Mondeo 4?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zacznie pojawiać się często problemy, możesz zacząć się martwić, szczególnie, jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym poście pokażemy Ci, gdzie znajduje się rozrusznik Ford Mondeo 4, pomoże Ci to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw podsumujemy funkcję startera, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Ford Mondeo 4 i wreszcie jak zmienić rozrusznik w samochodzie.

Rola rozrusznika w Twoim Ford Mondeo 4

Tę treść rozpoczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twoim Ford Mondeo 4. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Ford Mondeo 4 i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika Twojego alternatora.

  Jednostka silnikowa: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Ford Mondeo 4 i zapewni wystarczającą prędkość do uruchomienia jednostki silnikowej.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Oświetlenie silnika pozostaje w Ford Mondeo 4

Gdzie jest rozrusznik w Ford Mondeo 4?

Teraz, gdy już szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Ford Mondeo 4? Zlokalizowanie rozrusznika jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie znajdował się w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik samochodu.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Ford Mondeo 4

Pierwsza i najbardziej podstawowa okoliczność, gdzie należy zlokalizować rozrusznik Ford Mondeo 4 z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określone działanie, aby uruchomić jednostkę silnika Twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Lokalizacja rozrusznika do Ford Mondeo 4 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja rozrusznika Twojego Ford Mondeo 4 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego Ford Mondeo 4 może być dołączony do alternatora, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby go zlokalizować nie mniej trudne, zidentyfikować pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży blok startowy.

Jak wymienić rozrusznik w Ford Mondeo 4?

Na koniec wyjaśnimy Ci właściwie dość szybko, jak zmienić rozrusznik w Ford Mondeo 4. Ten proces nie jest w rzeczywistości trudny, może być rozważony przez osoby, które mają najmniejsze proste doświadczenie mechaniczne i przystosowany sprzęt. Przestrzegaj poniżej najważniejszych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Ford Mondeo 4, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, która wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadszedł czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Ford Mondeo 4, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
W moim Ford Mondeo kontrolka wskaźnika paliwa świeci się, co robić?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Mondeo 4, zapoznaj się z naszą kategorią Ford Mondeo 4.

Ссылка на основную публикацию