Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Ford Mondeo?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć częste komplikacje, możesz zacząć zastanawiać się, czy Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym poście dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Ford Mondeo, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw opiszemy cel startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Ford Mondeo i wreszcie jak wymienić rozrusznik w samochodzie.

Rola rozrusznika w Twoim Ford Mondeo

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim Ford Mondeo. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Jest zbudowany z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który działa jak przełącznik, jest aktywowany kluczykiem Twojego Ford Mondeo i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika Twojego alternatora.

  Jednostka silnikowa: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Ford Mondeo i wytwarzał wystarczającą prędkość do uruchomienia jednostki silnikowej.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Ford Mondeo?

Teraz, gdy już szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik oparty na Ford Mondeo? Wykrycie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duża część, która prawie zawsze będzie umieszczona w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika samochodu.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Ford Mondeo?

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Ford Mondeo

Pierwszy i najbardziej ogólny przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Ford Mondeo z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególną funkcję, aby uruchomić jednostkę silnika Twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na połączeniu między skrzynią biegów a jednostką silnika.

Lokalizacja rozrusznika do Ford Mondeo ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja rozrusznika Twojego Ford Mondeo . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki zbudowane z systemem start-stop, a spora część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego Ford Mondeo może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby odkryć go nic prostszego, zidentyfikować pasek pomocniczy i powinieneś zobaczyć duży blok rozrusznika .

Jak wymienić rozrusznik w Ford Mondeo?

Na koniec dość szybko wyjaśnimy, jak wymienić rozrusznik w Ford Mondeo. Ta procedura nie jest w rzeczywistości trudna, mogą ją rozważyć osoby, które mają minimalną prostą wiedzę mechaniczną i dostosowany sprzęt. Trzymaj się poniżej głównych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Ford Mondeo, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie zawartości, która szczegółowo opisuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Ford Mondeo, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części samochodowych, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Ford Mondeo 4 ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Mondeo, przejdź do naszej kategorii Ford Mondeo.

Ссылка на основную публикацию