Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Mercedesie Classe E?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć regularne komplikacje, możesz zacząć kwestionować, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule nauczymy Cię, gdzie znajduje się rozrusznik Mercedesa klasy E, pomoże to naprawić komplikacje zapłonu. Aby to osiągnąć, najpierw podsumujemy cel przystawki, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Mercedesie Classe E i wreszcie jak wymienić rozrusznik w samochodzie.

Cel rozrusznika w Twoim Mercedesie Classe E

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia przeznaczenia rozrusznika w Twoim Mercedesie Classe E. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Mercedesa Classe E i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszy element Twojego alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Mercedesa Classe E i wytwarzał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik podnośnika szyb w Mercedesie Benz E Class ?

Gdzie jest rozrusznik w Mercedesie Classe E?

Teraz, gdy już szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie jest rozrusznik na bazie Mercedesa Klasy E? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik samochodu.

Lokalizacja rozrusznika w tradycyjnym Mercedesie Classe E

Pierwszy i najbardziej ogólny przypadek, w którym można znaleźć rozrusznik Mercedesa klasy E z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić silnik twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku między skrzynią biegów a silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do Mercedesa klasy E ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Mercedesa Classe E . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników zbudowanych z systemem start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego Mercedesa Classe E może być wbudowany w alternator, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem. blok startowy.

Jak wymienić rozrusznik w Mercedesie Classe E?

Na koniec wyjaśnimy Ci właściwie dość szybko, jak wymienić rozrusznik w Mercedesie Classe E. Ten proces niekoniecznie jest skomplikowany, mogą go rozważyć osoby, które mają najmniejszą podstawową wiedzę mechaniczną i przystosowany sprzęt. Wykonaj poniżej najważniejsze kroki, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Mercedesie Classe E, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z zawartością, która szczegółowo opisuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Mercedesa Classe E, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, będziesz musiał wyjąć części samochodowe, takie jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Gdzie wlać płyn chłodzący do Mercedesa Benz E Class ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mercedesa Classe E, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mercedes Classe E.

Ссылка на основную публикацию