Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Nissan Note?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć regularne komplikacje, możesz zacząć spekulować, szczególnie, czy Twój pojazd silnikowy nie chce się uruchomić. W tym artykule dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Nissana Note, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw podsumujemy rolę startera, a następnie: gdzie jest rozrusznik Nissana Note i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Funkcja rozrusznika w Twoim Nissan Note

Tę treść zaczynamy od wyjaśnienia roli rozrusznika w Twoim Nissan Note. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Nissana Note i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika alternatora.

  Jednostka silnikowa: główny element alternatora, który będzie napędzał koło zamachowe Nissana Note i wygeneruje prędkość wystarczającą do uruchomienia jednostki silnikowej.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany kluczyk w moim Nissan Note?

Gdzie jest rozrusznik Nissana Note?

Teraz, gdy opisaliśmy już pokrótce czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Nissan Note? Zlokalizowanie rozrusznika jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Nissan Note

Pierwszy i najczęstszy przypadek, w którym należy zlokalizować rozrusznik Nissana Note z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określoną funkcję, aby uruchomić jednostkę silnika pojazdu silnikowego, w tym celu zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Lokalizacja rozrusznika do Nissan Note z start i stop

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojego Nissana Note . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników zbudowanych z systemem start-stop, a dobry ich podzespół będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach, rozrusznik Twojego Nissana Note może być zintegrowany z alternatorem, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby go zlokalizować, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży rozrusznik blok.

Jak wymienić rozrusznik w Nissan Note?

Na koniec dość szybko wyjaśnimy, jak wymienić rozrusznik Nissana Note. Ta procedura nie jest w rzeczywistości skomplikowana, może być rozważana przez osoby, które mają najmniejsze proste doświadczenie mechaniczne i przystosowane narzędzia. Wykonaj poniżej najważniejsze kroki, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w Nissan Note. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z naszymi treściami, które wskazują, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po zlokalizowaniu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, zwykle będzie 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas na odłączenie przewodów zasilających od rozrusznika Twojego Nissana Note, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go usunąć, konieczne może być usunięcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Nissan Note ?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Nissan Note, przejdź do naszej kategorii Nissan Note.

Ссылка на основную публикацию