Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Renault Trafic 2 ?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zacznie mieć regularne komplikacje, możesz zacząć się martwić, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Renault Trafic 2, pomoże to naprawić komplikacje zapłonu. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy funkcję startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Renault Trafic 2 i wreszcie jak zmienić rozrusznik w samochodzie.

Rola rozrusznika w Twoim Renault Trafic 2

Tę treść zaczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twoim Renault Trafic 2. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do pracy z wystarczającą prędkością, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech najważniejszych części:

 • Elektrozawór: Ta część jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojego Renault Trafic 2 i przepuszcza prąd z akumulatora do silnika alternatora.

  Silnik: Najważniejszym elementem Twojego alternatora jest ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Renault Trafic 2 i zapewniał wystarczającą prędkość do uruchomienia silnika.

 • Koło zębate: To ostatnia część rozrusznika, to koło zębate, które będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, pozwala przenieść siłę z rozrusznika na silnik.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Renault Trafic ?

Gdzie jest rozrusznik w Renault Trafic 2?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Renault Trafic 2? Odkrycie startera jest dość łatwe, tak naprawdę jest to duża część, która prawie zawsze będzie umieszczona w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy Ci dwa możliwe miejsca na rozrusznik Twojego samochodu.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Renault Trafic 2

Pierwsza i najbardziej podstawowa okoliczność, w której można znaleźć rozrusznik Renault Trafic 2 z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określoną funkcję, aby uruchomić silnik Twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego silnika tego ponieważ jest to część, którą uruchamia, gdy jest używana. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z silnikiem.

Lokalizacja rozrusznika do Renault Trafic 2 ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja rozrusznika Twojego Renault Trafic 2 . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników wyposażonych w system start-stop, a znaczna część z nich będzie wyposażona w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Niemniej jednak, w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Renault Trafic 2 może być wbudowany w alternator, nazywa się go wtedy rozrusznikiem-alternatorem. blok startowy.

Jak wymienić rozrusznik w Renault Trafic 2?

Na koniec dość szybko opiszemy Wam jak wymienić rozrusznik w Renault Trafic 2. Proces ten niekoniecznie jest trudny, mogą się nad tym zastanowić osoby, które posiadają minimum podstawowego doświadczenia mechanicznego i przystosowany sprzęt. Przestrzegaj poniżej najważniejszych kroków, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Renault Trafic 2, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią, która wyjaśnia, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj łączniki, które trzymają go w bloku silnika, zwykle będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Renault Trafic 2, jednak zanim to zrobisz, zalecamy zrobienie zdjęcia instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.
Weiterlesen:
W moim Renault Trafic 2 świeci się kontrolka wskaźnika paliwa, co robić?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących Renault Trafic 2, przejdź do naszej kategorii Renault Trafic 2.

Ссылка на основную публикацию