Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Renault Zoe?

Kiedy Twój samochód jeździ normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć regularne komplikacje, możesz zacząć się zastanawiać, szczególnie, czy Twój pojazd silnikowy nie uruchomi się. W tym poście dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Renault Zoe, pomoże to rozwiązać problemy z zapłonem. Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy funkcję startera, a następnie gdzie jest rozrusznik w Renault Zoe i wreszcie, jak wymienić rozrusznik w pojeździe silnikowym.

Cel rozrusznika w Twoim Renault Zoe

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia funkcji rozrusznika w Twoim Renault Zoe. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie zapewnienie wystarczającej prędkości silnika, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Jest zbudowany z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jako przełącznik, będzie aktywowany kluczykiem Twojego Renault Zoe i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika alternatora.

  Jednostka silnika: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojego Renault Zoe i zapewni wystarczającą prędkość, aby uruchomić silnik.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Renault Zoe?

Teraz, gdy dość szybko wyjaśniliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Renault Zoe? Znalezienie startera jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie cały czas będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwa możliwe miejsca na rozrusznik pojazdu silnikowego.

Lokalizacja rozrusznika w klasycznym Renault Zoe

Pierwsza i najczęstsza okoliczność, gdzie znaleźć rozrusznik Renault Zoe z konwencjonalnym silnikiem (dorozumiany bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma szczególny cel, aby uruchomić jednostkę silnika pojazdu silnikowego, w tym celu musi być stale w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Weiterlesen:
Moje Renault Zoe jedzie w prawo, co robić ?

Lokalizacja rozrusznika do Renault Zoe ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja rozrusznika Twojego Renault Zoe . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Chodzi tylko o silniki zbudowane z systemem start-stop, a dobry ich element będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojego Renault Zoe może być dołączony do alternatora, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby znaleźć to nie mniej trudne, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś odkryć duży blok rozrusznika .

Jak wymienić rozrusznik w Renault Zoe?

Na koniec dość szybko pokażemy, jak wymienić rozrusznik w Renault Zoe. Proces ten nie jest w rzeczywistości trudny, mogą go rozważyć osoby, które mają najmniejszą prostą wiedzę mechaniczną i przystosowany sprzęt. Trzymaj się poniżej głównych kroków, aby przeprowadzić tę interwencję:

 • Odłącz akumulator w swoim Renault Zoe, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie z zawartością, która szczegółowo opisuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po znalezieniu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojego Renault Zoe, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie instalacji, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, konieczne może być wyjęcie części, takich jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Renault Zoe, przejdź do naszej kategorii Renault Zoe.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector