Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Gdzie jest rozrusznik w Skodzie Enyaq ?

Kiedy Twój samochód pracuje normalnie, wszystko jest w porządku, jednak jeśli zaczyna mieć regularne komplikacje, możesz zacząć się zastanawiać, zwłaszcza jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić. W tym artykule dowiemy się, gdzie znajduje się rozrusznik Skody Enyaq, pomoże to naprawić komplikacje zapłonu. Aby to osiągnąć, najpierw podsumujemy rolę startera, a następnie: gdzie jest rozrusznik w Skodzie Enyaq i wreszcie jak wymienić rozrusznik w samochodzie.

Cel rozrusznika w Twojej Skodzie Enyaq

Tę stronę z treścią rozpoczynamy od wyjaśnienia roli rozrusznika w Twojej Skodzie Enyaq. Rozrusznik jest silnik elektryczny który jest zasilany z akumulatora, jego zadaniem będzie doprowadzenie silnika do wystarczającej prędkości, aby go uruchomić (zwykle około 300/400 obr/min). Składa się z trzech głównych części:

 • Elektrozawór: Ten element jest przekaźnikiem elektrycznym, który będzie działał jak przełącznik, zostanie aktywowany kluczykiem Twojej Skody Enyaq i przepuszcza prąd z akumulatora do jednostki silnika alternatora.

  Jednostka silnika: Główny element alternatora, to ten, który będzie napędzał koło zamachowe Twojej Skody Enyaq i zapewni wystarczającą prędkość, aby uruchomić jednostkę silnika.

 • Koło zębate: To ostatni element rozrusznika, to koło zębate będzie w bezpośrednim kontakcie z kołem zamachowym, umożliwia przeniesienie siły z rozrusznika na silnik.

Gdzie jest rozrusznik w Skodzie Enyaq?

Teraz, gdy dość szybko opisaliśmy, czym jest starter i jak działa, odpowiemy na pytanie, które większość z Was musi sobie zadać gdzie znajduje się rozrusznik w Skodzie Enyaq? Zlokalizowanie rozrusznika jest dość łatwe, w rzeczywistości jest to duży element, który prawie zawsze będzie umieszczony w podobnym miejscu. Poniżej przedstawiamy dwie możliwe lokalizacje rozrusznika samochodu.

Lokalizacja rozrusznika na tradycyjnej Skodzie Enyaq

Pierwszy i najbardziej podstawowy przypadek, w którym należy zlokalizować rozrusznik Skody Enyaq z konwencjonalnym silnikiem (domyślnie bez uruchamiania i zatrzymywania). Rozrusznik ma określony cel, aby uruchomić jednostkę silnika twojego samochodu, do tego zawsze musi być w pobliżu koła zamachowego zespołu silnika tego silnika ponieważ jest to element, który uruchamia się, gdy jest używany. Koło zamachowe znajduje się na styku skrzyni biegów z jednostką silnika.

Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w mojej Skodzie Enyaq, co robić ?

Lokalizacja rozrusznika do Skody Enyaq ze startem i stopem

A teraz drugi możliwa lokalizacja startowa Twojej Skody Enyaq . Ten przypadek jest znacznie rzadszy. Dotyczy to tylko silników zbudowanych z systemem start-stop, a dobry ich element będzie wyposażony w rozrusznik umieszczony blisko koła zamachowego. Jednak w niektórych konkretnych seriach lub silnikach rozrusznik Twojej Skody Enyaq może być dołączony do alternatora, wtedy nazywa się go rozrusznikiem-alternatorem, aby go zlokalizować nic prostszego, znajdź pasek pomocniczy i powinieneś znaleźć duży blok rozrusznika .

Jak wymienić rozrusznik w Skodzie Enyaq?

Na koniec pokażemy ci całkiem szybko, jak wymienić rozrusznik w Skodzie Enyaq. Proces ten niekoniecznie jest trudny, mogą go rozważyć osoby, które posiadają minimum prostej wiedzy mechanicznej i przystosowane narzędzia. Wykonaj poniżej główne kroki, aby wykonać tę interwencję:

 • Odłącz baterię w swojej Skodzie Enyaq, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie wahaj się zasięgnąć porady na naszej stronie z zawartością, która wskazuje, jak to zrobić bez ryzyka.
 • Po wykryciu rozrusznika poluzuj śruby mocujące go w bloku silnika, w większości przypadków będzie to 2 lub 3

  .

 • Nadejdzie czas, aby odłączyć kable zasilające od rozrusznika Twojej Skody Enyaq, jednak zanim to zrobisz, radzimy zrobić zdjęcie zestawu, aby uniknąć pomyłki podczas ponownego montażu.
 • Możliwe, że aby go wyjąć, będziesz musiał wyjąć części samochodowe, takie jak gimbal.
 • Zamontuj nowy rozrusznik, zachowując ostrożność podczas podłączania złączy.
 • Podłącz akumulator i przetestuj rozrusznik.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Skoda Enyaq, przejdź do naszej kategorii Skoda Enyaq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector